Kompozit Burun Estetiği Nedir?

kompozit burun estetiğiGünümüzde pek çok kişi şekilsel veya fonksiyonel bozukluklardan ötürü burun estetiği operasyonlarını tercih etmektedir. Burun estetiği operasyonu yaptıran kişilerde operasyondan sonra meydana gelen yumuşak doku eksikliği, burun eğriliği gibi sorunları düzeltmek için cerrahlar kompozit burun estetiğinden faydalanır. Kompozit burun estetiği yapılırken hem cerrahi teknikler hem de dolgu enjeksiyonları bir arada kullanılmaktadır. Enjeksiyon yapılırken çoğunlukla hastanın vücudunun başka yerlerinden alınan yağ hücreleri veya hyalüronik asit malzemelerinden yararlanılmaktadır.

Hatalı burun estetiği operasyonlarının dışında kişilerin burnunda doğuştan veya sonradan oluşan bir kaza sonucunda ortaya çıkan travmalar yüzünden deri inceliği, doku eksikliği sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi sorun yaşayanlar içinde cerrahlar dolgu enjeksiyonu tekniğinden faydalanabilirler. Burun estetiği operasyonlarının başarılı olmasında burunda ki yumuşak doku yeterliliği ve burun derisinin kalitesi önemli bir rol oynamaktadır. Operasyonun başarılı olabilmesi için Burun derisinin inceliği ve yumuşak doku yetersizliği hyalüronik asit veya yağ hücresi enjeksiyonu tekniği ile tedavi edilmelidir. Kompozit burun estetiği sayesinde bu gibi problemler ameliyat sırasında burunda bulunan şekil bozuklukları ile birlikte tedavi edilebilir.

Bu enjeksiyon yöntemi günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Oldukça güvenilir olan bu tekniği cerrahlar hastaları üzerinde oldukça fazla tercih etmektedir. Kompozit burun estetiği normal burun estetiğinden sonra yapılacağı gibi, burun estetiği ile kombine bir şekilde de yapılabilmektedir. Bu yöntemle cerrahlar eğrilik, burun kemeri gibi sorunları ortadan kaldırabilirler.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın