En rahat burun ameliyatı hangisi

En Rahat Burun Ameliyatı Hangisi?

En Rahat Burun Ameliyatı Hangisi?

Burun ameliyatları en başta sağlık daha sonra estetik açıdan yapılan operasyonlardır. Genel olarak, burun şeklinin beğenilmemesi durumunda kişiler estetik ameliyatı olma ihtiyacı hisseder. Bu gayet doğal bir ihtiyaçtır. Sonuç itibari ile burun yüzümüzün ortasında duran ve neredeyse yüz estetiğinin tamamını gözler önüne seren bir organdır. Pek çok burun ameliyatı çeşidi olsa da bu ameliyatı olmak isteyen hemen hemen herkes “En rahat burun ameliyatı hangisi?” sorusunu sormaktadır.

Burun Ameliyatı Ne Gibi Sebeplerden Dolayı Yapılır?

Aslına bakarsanız yalnızca görünümden hoşlanılmadığında dahi yapılabilir. Fakat, genel anlamda burnun kemerli olması, uzun olması, burun ucunun düşüklüğü, sivrileşmesi, asimetri ve burun deliklerinin büyüklüğü gibi durumların yanı sıra kırıklar ve çatlamalarda, nefes alma problemlerinde de ameliyat olunmalıdır.

En rahat burun ameliyatı hangisi

En rahat burun ameliyatı hangisi?” sorusunun yanıtına geçmeden önce, yine en çok sorulan sorulardan birine cevap verelim. “Burun ameliyatında yaş sınırı nedir?” Öncelikle bu tür ameliyatların gerçekleştirilebilmesi için kas ve iskelet sistemi yeterli gelişimi tamamlaması gerekmektedir. Yani burun ameliyatlarında yaş sınırı değil, daha çok kemik ve kıkırdağın yapısı esas alınmaktadır. Bu yapı çocuklarda henüz gelişimini tamamlamamıştır.

Burun Ameliyatında Son Teknoloji

Burun ameliyatlarında yeni bir devir diye adlandırılan PiezoRinoplasti her alanda olduğu gibi burun ameliyatlarında da kullanılmaya başlanmıştır.“En rahat burun ameliyatı hangisi?” sorusuna verilebilecek bir yanıt niteliği taşımaktadır. Dünyada da pek çok estetik cerrahın burun ameliyatlarında Piezo Rinoplasti yöntemini tercih etmektedir. Ülkemizde ise sınırlı sayıda doktor bu yönteme geçiş yapabilmiştir.

En rahat burun ameliyatı hangisi

Piezo Rinoplasti, burun kemiğini şekillendirmek amacı ile kullanılan, ultrasonik ses dalgaları kemiğin kesilmesini sağlayan bir tekniktir. Bu teknik kaslara ve damarlara zarar vermediği için ameliyat sonrasında da diğer tekniklere göre daha az şişlik, morluk, ödem ve kanama görülmektedir.Gerek fonksiyonel sağlık problemlerinden ötürü gerekse estetik kaygılar nedeni ile burun ameliyatı olmak isteyen kişiler, ameliyat esnasında burun kemiklerinin kırılması ve ameliyat sonrasında yaşanan kanama, morluk, şişlik ve ödem gibi sıkıntıları yaşamak istemiyorsa ya da ağrılar ve sosyal yaşamdan uzaklaşma gibi konulardan ötürü ameliyat olmaktan kaçınıyorsa, bu yöntem onlar için bir çare demektir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın