Burun Estetiğinin Riskleri Nelerdir?

Burun Estetiğinin Riskleri Nelerdir

Burun estetiği operasyonları hastaların burunlarında oluşan şekil bozuklukları ya da burunlarında meydana gelen nefes alamama, burunda oluşan et, burunda kemik kırılması gibi problemler dâhilinde uygulanabilen bir operasyon şeklidir.

Burun estetiği operasyonları büyük çoğunlukta burun kemiğinin kişinin yüzüne uygun bir şekilde kesilmesi sonucunda işlem gerçekleştirilmektedir. Burun estetik operasyonları kişiden kişiye değişkenlik gösterebilen bir operasyon şeklidir. Tatbikî her operasyonda olduğu gibi bu uygulamanın da riskleri mevcuttur. Anesteziye kaynaklı olarak bir takım problemler doğurabileceğinin yanı sıra burun operasyonunun yanı sıra kanama riski enfeksiyon riski, akıntı, operasyondan sonra nefes alamama hatta çok nadir olarak görülmesine karşın bazı hastalarda koku alma konusunda geçici de olsa bir kayıp gerçekleşebilmektedir.

Burun estetiği sırasında hastalara da düşen görevler bulunmaktadır. Hastalar burun estetiği operasyonundan sonra ortalama olarak 3 ila 6 ay arasında burunlarını dikkatli bir şekilde korumalıdırlar. Herhangi bir darbe ya da gözlük kullanımın dan dolayı burunda şekil bozuklukları meydana gelebileceğinden dolayı hastaya bu süreçte müdahale risk teşkil edebilmektedir.

Operasyonun ardından sonraki günlerde doktor kontrolü altında olarak gözlük kullanımına başlanmalı aksi durumda gözlük burun ve kıkırdak bölgesinde ezmeye sebebiyet verebilmesinden dolayı burunda gözle görülebilecek derece de çökme meydana gelebilmektedir. Hastaların bu konularda hassasiyet göstermesi gerekmektedir.

 

 

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın