Burun Estetiğinde Planlama

Burun Estetiğinde Planlama
Ülkemizde ve Dünyada her yıl binlerce kişi burun estetiği yaptırmakta. Bu operasyonlardan ise memnun olan kullanıcılar kısıtlı sayıda o yüzden estetik operasyondan en fazla memnuniyette ayrılmak için ameliyat önces
inde doktorunuzla iyi bir konuşma yapmalı ve sonrasında ameliyatı planlamalısınız. Bu planlama ile operasyon esnasında ki ve sonrasında ki riskler neredeyse yarıya kadar inecektir. Ayrıca hem ameliyat esnası hem de ameliyat sonrası hakkında plan yapmak sizi daha fazla rahatlatacak ve operasyon sonrası hızlı bir şekilde iyileşmenize yardım edecektir.
Kişilerin ameliyat planlamasını dışarıdan duydukları ve internet de gördükleri gibi yapması onlar için fayda oluşturmaz aksine daha fazla zararlı olur. Aynı zamanda kişi operasyon öncesinde doğru kaynakları kullanarak bilinçlenmeli ve operasyon esnası ya da sonrası hakkında bilgi edinmelidir. Bu sayede operasyon sonrasında oluşan riskler hem en aza indirilecek hem de hasta daha kısa sürede iyileşecektir. Estetik operasyon geçirecek hastanın hastane ve doktor seçimini iyi yapması ameliyat esnasında ve sonrasında ona büyük destek sağlayacaktır ve hastayı memnun edecektir. Doktorlar ayrıca hastalarından operasyon öncesinde bazı testler istemektedirler bu testler de ameliyat planlamasına ve ameliyatın gidişatına oldukça fazla bir şekilde katkıda bulunurlar. Test aşaması sonrası doktorun operasyon geçirecek olan hastalar ile operasyon hakkında tüm bilgileri paylaşması hastanın doktora güvenmesi ve operasyon öncesinde psikolojik olarak rahatlamasını sağlar.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın