Burun Estetiğinde Malzemenin Önemi

Burun Estetiğinde Malzemenin ÖnemiBurunlarının görünüşünü beğenmeyen veya sağlık sorunu yaşayan milyonlarca kişinin tercihi olan burun estetiği son dönemlerde oldukça fazla tercih edilmeye başlandı. Burun estetiği operasyonlarının bu kadar fazla ilgi görmesi bu operasyonları ticaret olarak gören kişiler tarafından kötüye kullanılmaktadır. Bu konuların başında ise burun estetiği operasyonlarında kullanılan malzemeler gelmektedir. Bu malzemelerin kalitesiz olması, steril olmaması gibi etkenler operasyon anında hastayı riske atabilir ve kötü sonuçlar doğurabilmektedir.
Bu malzemeler ise operasyonlarda kullanılan dikiş aletleri, tampon, burun ateli, kesi cihazları gibi önemli malzemelerdir. Bu ve bunun gibi malzemelerin kalitesiz olması hasta için kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Malzemelerden biri olan burun ateli ise burnun üzerinde yayılarak oturabilme özelliğine sahip olmalı aynı zamanda hava alacak donanımda olmalıdır. Hava almayan burun ateli burun derisini olumsuz yönde etkileyecektir. Burun estetiğinde en önemli malzemelerden olan burun etelinin önemi hiçbir zaman unutulmamalıdır. Ayrıca burun bandajının da kaliteli olması ve burun ateli gibi hava alabilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Operasyonlarda 3M Steri – Strip bantlarının kullanılması maliyet açısından biraz fazla olsa da hastanın sağlığı ve memnuniyeti açısından oldukça önemli bir detaydır.

Burun estetiği sonrası kullanılan bir diğer malzeme olan slikon splinter burnun içinde oluşacak olan yapışıklıkları önleyeceği gibi hastanın burundan daha kolay nefes almasını sağlamaktadır. Bu yüzden burun estetiği operasyonlarında kullanılan bütün malzemeler büyük bir önem taşımaktadır.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın