Burun Estetiği Zararlı mıdır?

fft68_mf94543Öncelikle burun estetiği ameliyatının kozmetik olarak ya da sağlık açısından da yapıldığını, genel olarak kozmetik olarak uygulansa da, sağlık açısından da çok tercih edildiğini söyleyebiliriz.
Burun estetiğini güzellik için araştıran ve düşünen kimselerdenseniz ve aklınıza gelen soruların başında bu işlemin zararlı olup olmadığı var ise, bu yazımız size mutlaka katkı sağlayacaktır. Öncelikle önceden gerçekleştirilen tüm estetik ameliyatların ve burun ameliyatlarının şimdiler de esamesi bile okunmuyor. Gelişen teknoloji ve klinik gelişmeler sonucunda estetik ameliyatlarda riskler minimum seviyelere düştü. Hiçbir operasyon da yüzde yüz başarı oranı belki yoktur; ama burun estetiğinde bu oran oldukça fazladır. Öncelikle burun estetiği yaptırmak için bir kliniğe müracaat ettiğinizde bir takım tahlillerden geçirileceksiniz ve genel olarak bu estetiğe uygun olup olmadığınız saptanacak. Bu yüzden de içiniz rahat olmalıdır. Yani ameliyat öncesinde, burnunuz iyice incelenecek ve size tüm riskler söylenecektir.
Son olarak ise burun estetiği ameliyatı sonrasında kalıcı şişlik morluk gibi durumların gözükmesi sıfıra yakındır. Bu da ameliyattan hemen sonra yeni bir görünüme sahip olabileceğiniz anlamını taşımaz. Burun estetiği geçiren bir insan en az bir yılda tam şekline kavuşacaktır. Tüm bunların yanı sıra doğru klinik ve gelişmiş klinikte bu operasyonu yaptırmanın yanı sıra iyi bir doktor seçimi sağlıklı sonuçlar açısından da oldukça önemlidir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın