Burun Estetiği Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

burun estetiği yaptıracakların dikkat etmesi gerekenlerBurun estetiği burunda ki fonksiyonel işlevleri düzeltmek ve görünümü güzelleştirmek amacıyla yapılmaktadır. Bu operasyona daha çok gençler ilgi gösterse de uygun yaş kriterini taşıyan herkes bu estetik türünden faydalanabilmektedir. Her ne kadar kadınlar tarafından yaptırıldığı bilinse de günümüz de erkeklerde sıklıkla burun estetiği yaptırmaktadır. Burun estetiği dışarıdan kolay bir ameliyat gibi gözükse de oldukça ciddi bir ameliyat olan burun estetiğini yaptırmadan önce hastaların bilmesi gereken bazı şeyler bulunmaktadır.

Hastalar doktorları ile ilk görüşmeye gittiklerinde eğer burunlarında fonksiyonel bir sorun varsa o sorunu doktorlarına anlatmalıdırlar. Ama hastalar sadece görünüş amaçlı burun estetiği yaptırıyorsa doktorlarına istedikleri burnun şeklini tarif etmelidirler. Ayrıca hastalar görüşemeye gitmeden önce bir burnun bir hastaya yakıştığında diğer bir hastaya yakışmayabileceğini de kabul etmeliler. Çünkü hastaların burunlarının yüzlerinde güzel durup durmayacağını hastanın eski burnu ve yüz ölçüleri belirlemektedir.

Çoğunlukla görüşmede doktorlar hastalar ile buruna verilecek olan şekil ve yapacakları işlemler hakkında konuşurlar. Hastanın isteklerini de alan doktorlar hastalara operasyon hakkında bilgiler verirken operasyondan sonra kısmen burunlarının nasıl gözükeceğini hastalara bilgisayar ortamında gösterebilirler.

Operasyonlarda ise doktorun tercihine ve hastanın burnuna uygulanacak olan işleme bağlı olarak cerrahların kullandıkları teknik değişebilmektedir. Burun estetiğinde kapalı ve açık olmak üzere iki çeşit teknik kullanılır. Kapalı teknik operasyonlarda hasta da fazla kesik yapılmazken yapılan kesikler de burnun içerisinden yapılır. Açık teknikte ise kesikler burnun dışından yapılır. Her operasyonun birbirine göre artıları ve eksileri vardır. Hangi tekniği uygulayacağına cerrah karar vermelidir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın