Burun Estetiği Sıralaması

dinamik-rinoplastiSon zamanlarda dünya çapında estetiklerin ve bu operasyonların uygulanması oldukça artmakta ve insanların görünüşlerini değiştirme gereksinimleri sektörü daha da güçlendirmektedir. Bu kapsamda, estetikler de kullanılan teknolojilerde günden güne gelişme göstermektedir. Aynı gelişme burun estetiği içinde elbette geçerlidir.
Bunun en büyük sebebi ise, genelde insanların burunlarından bir şekilde şikayetçi olmalarıdır. Mesela, burun kemiği biraz eğri olan kişi, bu eğriliği dert edebildiği gibi, burun deliklerinin fazla büyük olmasından da şikâyet edebilmektedir. Elbette, en büyük şikayetlerden biri de, burnun oldukça büyük olmasıdır.
Diğer estetik ameliyatların aksine burun en çok dikkat çeken organlar arasındadır. Burun estetiği sıralaması bu yüzden en çok ihtiyaç olan estetik ameliyatıdır dememiz yanlış olmaz.
Ülkemizde de son zamanlarda artan bu gereksinimler sonucunda, oldukça heyecanlandırıcı gelişmeler yaşanmakta ve teknoloji ülkemize de hemen gelmektedir. Burun estetiği alanında ki yeniliklere, ameliyatsız burun estetiği ve lazer destekli burun estetiğini örnek olarak gösterebiliriz. Bilhassa estetik yaptıran ünlüler sürekli magazin haberlerine konu yapılmakta. Bu tür haberler de, estetik piyasasını da olumlu etkilemektedir.
Bu tercihlerin alınmasında burun estetiğinin yine en risksiz estetikler arasında yer alması önemli etken. İl olarak ülkemizde burun estetiği operasyonu, en çok İstanbul’da yapılmaktadır. İstanbul’u ise Ankara ve diğer büyük şehirler takip etmektedir. Doğu illerinde ise bu oran batıya nazaran oldukça düşüktür.
Kısaca toparlamak gerekirse dünyada ve ülkemizde burun estetiği estetik ameliyatları sırasında en üstlerdedir. Diğer estetik ameliyatlarına göre çok daha kolay olması, yüz güzelliğini doğrudan etkilemesi faktörleri, burun estetiğini çok daha ilgi çekici yapmaktadır.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın