Burun Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli

Burun Estetiği Öncesi Nelere Dikkat EdilmeliHem kadınların hem de erkeklerin günümüzde burunlarında ki şekil bozukluklarını ve işlevsel bozuklukları düzeltmek amacıyla uyguladığı burun estetiği en fazla yapılan estetik operasyonlardan biri.

Hastaların operasyonlarının iyi geçmesi için burun estetiği olmadan önce dikkat etmesi gereken pek çok faktör bulunmaktadır. Hastalar ilk önce kendilerine iyi bir cerrah seçmelidirler. İyi ve deneyimli bir cerrah operasyonun daha iyi geçmesini sağlayacak, hastanın hayal ettiği buruna kavuşmasına yardımcı olacaktır. Operasyon öncesinde hastalar cerrahları ile görüştükten sonra anestezi uzmanına giderek ameliyatla ilgi testler yaptırır ve operasyonda uygulanacak anestezi türünü belirler. Bu noktada hasta doktoruna daha önceden geçirdiği hastalıkları ve ameliyatları da anlatmalıdır.

Hastalar operasyondan önce soğuk algınlığı, nezle, grip gibi rahatsızlıklarını ve devamlı kullandıkları ilaçlarını da doktorlarına belirtmelidirler. Çünkü bu ilaçlar ve rahatsızlıklar operasyona engel olabilmektedir.

Hastalar operasyondan en az 10 gün önce aspirin gibi kanı sulandıran ilaçlar tüketmemelidir. Ayrıca hastalar ameliyattan önce sigara ve alkol kullanımını kesmelidir. Sigara ve alkol yaranın iyileşmesini geciktirdiği gibi ameliyatı da riske atabilmektedir. Ameliyat günü hastalar oje sürmemeli, makyaj yapmamalı ve jöle veya saç spreyi kullanmamalıdır.

Ameliyat sonrasında hastalarda bazı zamanlarda ağrı oluşabilmektedir. Operasyon sonrasında ağrısı olan hastalara doktorları tarafından ağrı kesici verilmektedir. Doktorlarının verdikleri bu ilaçlar dışında hastalar operasyon sonrasında doktorlarına sormadan kesinlikle ilaç kullanmamalıdırlar.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın