Burun Estetiği Nedir?

burun-estetigi-nedirBurun estetiği, burun kısmına yapılan iki haftalık iyileşme ve bir-iki aylık dikkat edilmesi gereken sürece sahip olan, burnun genelde gözükmeyen yerlerine yapılan operasyonlardır. Burun estetiği özellikle de estetik olarak daha çok tercih ediliyor gibi gözükse de, aslında burundaki sağlık sorunlarından ve bir takım kusurları kapatma açısından yapılmaktadır. Tabi, rahat nefes alıp vermeye engel olan burun problemleri de, bu operasyonun tercih edilmesinde ki, en etkili etkenlerdendir.
Burun estetiği, tahmin edildiği gibi buruna yapılır ve yüz ile burun arasında ki uyumu mükemmel seviyeye taşımayı amaçlar. Bu operasyon, plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılır ve bu ameliyatlarda bir de, anestezi uzmanı bulunur. Burun estetiği, açık burun estetiği ve kapalı burun estetiği olarak ikiye ayrılır.
Burun estetiği ameliyatından sonraki iyileşme dönemi ortalama 2 haftadır ve bu 2 haftalık süreçte, çoğunlukla şikâyet edilecek ağrılar oluşmaz. Ameliyat sonrası, ağrılı bir süreç geçirilmesi normal değildir ve bu tip durumlarda, bir uzmana görünmeniz lehinize olacaktır. Operasyonu geçirdikten sonra, aynı gün hastaneden çıkış yapabileceğiniz gibi, hastanede bir gün de kalabilirsiniz. Bu süre, burnunuzun durumuna göre değişiklik gösterecektir. Hastaneden çıkmadan önce, doktorunuz sizi bazı konularda uyaracaktır ve bu uyarıları uymanız, iyileşme döneminizi de kısaltacaktır. İyileşme dönemini kısaltmak sizin elinizde; ama uzatmakta sizin elinizde. Bu yüzden, uyarıları dikkate almanın yanı sıra, burnunuzu korumanız oldukça önemlidir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın