Burun Estetiği Ameliyatı Zor mudur?

burun-estetigi-ameliyatiVücutta en çok dikkat çeken bölge yüzümüzdür. Burun ise, yüzümüzün tam ortasında olduğundan dolayı, diğer organlarımızla uyumlu olması gerekir. Bu yüzden burnumuz yüz güzelliği açısından en önemli noktalardan birisidir. Burun estetiği operasyonu, burun iskeletini ve yumuşak dokularını yeniden şekillendirerek ahenkli ve düzgün bir şekle getirme işlemine denir. Fakat burun estetiği operasyonun da üst yaş sınırı aranmazken alt yaş sınırı aranmaktadır. Kadınlar da bu alt yaş sınırı 17 ve üstü iken erkelerde ise bu alt yaş sınırı 18 ve üstüdür.
Burun estetiği ameliyatlarında doğumsal veya yaralanmalara bağlı şekil bozukluklarının yanı sıra nefes alma zorluğu çeken, burnunda et olan ve geniz akıntısı olan hastalarda burun estetiği operasyonu yaptırabilir.
Her ameliyat veya küçük çaplı cerrahi operasyonlarda olduğu gibi burun estetiği ameliyatı da azda olsa risk barındırmaktadır. Rinoplasti kararı almadan önce, bu riskler hakkında ayrıntılı bir bilgi sahibi olmalısınız. Rinoplasti, komplikasyon riskleri arasında en düşük olan operasyonlardan birisidir.
Burun estetiği ameliyatları esnasında, genel veya lokal anestezi uygulandığından dolayı, kişi ağrı ve acı hissetmeyecektir. Ameliyatın psikolojik etkileri kişinin fiziksel etkisinden daha çok baskındır. Fakat iyi bir doktor seçer, beklentilerinizi ve kullandığınız ilaçları doktorunuzla paylaşıp açıklarsanız, doktorunuzun size verdiği tavsiyeleri dikkate alıp uygularsanız, size sadece psikolojik açıdan güçlü olmaya hazırlanmak kalacaktır. Bu sayede güzel ve başarılı bir burun estetiği operasyonu geçirmiş olursunuz.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın