Açık ve Kapalı Burun Estetiği Arasındaki Farklar ve Ameliyat Sonrası

selcuk-kuyubasi3Geçmiş zamanlarda, insanlar burun ameliyatı olacaklarında, hekim ne kadar iyi olursa olsun hep bir şüphe ile bakmaktaydılar. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu durum artık ortadan kalkmış durumda. Sırf burun estetiği üzerine uzmanlaşmış cerrahlar ve hızla gelişen teknolojinin sayesinde, ameliyatlar kısa sürede başarı ile sonuç vermektedir.

Burun estetiği operasyonları kapalı ve açık olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Açık burun estetiği ameliyatında orta burun direği üzerine yapılan kesik ile ameliyat başlar ve ameliyat sırasında burunun her yerini görebilmek mümkündür. Fakat yanlış anlaşılan bir durum daha vardır ki kapalı burun estetiği ameliyatında da gelişen teknoloji sayesinde burundaki her noktayı görmek mümkün durumdadır. İkisi arasındaki fark çalışma alanlarının büyüklüğüdür. Kapalı burun estetiği operasyonuna cerrahların çalışma alanı daha küçüktür. Bu işinde iyi olmayan bir cerrah için sıkıntılı durumları ortaya çıkartabilir ancak iyi hekimlerin ellerinde bu durum size sıkıntı yaşatmayacaktır.

 

Ameliyat sonrasında herkes düşledikleri burunlarına kavuşacaktır. Ancak bunu sadece sizin isteğiniz üzerine değil yüz özelliklerinize uygun olarak seçmeniz en doğrusu olacaktır. Yüz hatlarına uygun olmayan yeni bir burun görüntünüzü eskisinden daha kötü bir duruma sokacaktır. Ameliyat öncesi yapılan araştırmalarla yüzünüze en uygun burun tespit edilecektir. Aklınızda burnunuzun doğal gözükmeyecek düşüncesi olabilir. İşinde uzman iyi bir cerrahın ellerinde burnunuz eskisinden çok daha iyi ve doğal bir görünüşe sahip olacaktır.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın