Rinoplasti Sonrası İz Kalır Mı?

yazin-burun-estetigi-yaptirilir-mi--1570319Rinoplasti yani halk arasında bilinen adı ile burun estetiği burunlarının görünüşünden şikayetçi olan veya burunlarında nefes alma gibi kronik problemler bulunan kişilerin sıklıkla tercih ettikleri bir cerrahi operasyon çeşididir. Bu operasyon sayesinde hastalar kendi görünümlerinden daha memnun oluyor ve özgüvenlerini geri kazanıyorlar. Bazı hastaların ise operasyon sonrasında iz kalıp kalmadığına dair bazı şüpheleri olabiliyor. Eğer siz de operasyon sonrasında iz kalıp kalmayacağını merak ediyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Burun estetiğinde cerrahlar genellikle açık ve kapalı olmak üzere iki ana tip teknik kullanmaktadırlar. Kapalı burun estetiklerinde ise cerrahlar burun ucu daraltması yapmadıkları sürece cerrahi bir kesik izine rastlanmaz. Eğer daraltma işlemi yapılırsa kesikler burun ile yanağın birleştiği kıvrımın üzerinde olmaktadır. Bu sayede yaralar kıvrıma iyi bir şekilde saklanır ve bakan kişiler tarafından fark edilmez. Açık ameliyatta ise burnun alt köşesinde bulunan ve iki burun arasında ki bölgeye cerrahi bir kesik atılır. Bu teknikte ise yara izleri cerrahi kesiğin yanlış yere, yanlış şekilde atılmasından veya düzgün kapatılmamasından dolayı oluşmaktadır. Bu durum ise kesiğin burnun aşağıya bakan bölgesine doğal V şeklinde atılması ile kısmi bir şekilde önlenmektedir.

Yani sonuç olarak günümüzde Rinoplasti yani burun estetiği operasyonlarında kapalı teknik ameliyatlarda bir hata yapılmadığı sürece hasta da herhangi bir dikiş izine rastlanmaz.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın