Rinoplasti Öncesi Ne Yapmalıyım?

rinoplastiÖncelikle Rinoplasti, korkulacak ve ya sonucunda sıkıntı yaşanacak kadar büyük sıkıntıları ve sonuçları olmayan, 2 haftalık tam iyileşme süreci olan ve sonrasında bir süre daha dikkat edilmesi gereken ve genelde ağrısız sonuçlanan bir müdahaledir.
Rinoplasti öncesi, anestezi uzmanı ile başlayan bir süreçtir. Anestezi uzmanı tarafından yapılacak kontrol ve araştırmalar sonrasında operasyonda hangi tür ve hangi miktarda anestezi yapılacağı kararı kesinleşir. Sizden operasyon öncesinde istenen ise, kan sulandırıcı tüm ilaçlar ve gıdalardan uzak durmanız olacaktır. Özellikle de aspirin gibi ilaçları kesinlikle hemen bırakmanız doktorunuz tarafından büyük bir ihtimalle size iletilecektir. Bunun yanı sıra yine bir hafta öncesi bitki çaylarını kesmeniz, sizin yararınıza olacaktır.
Rinoplasti öncesinde yapılması gerekenlerin başında, internetten bu konu hakkında ki araştırmaların bitirilmesi gelmektedir. Zira, kişi ameliyatta veya ameliyatta olmayan bir durumu internette görebilir ve bu gerçekte olmayan gereksiz bilgi için, gereksiz strese girer. Bu yüzden, en doğru bilgiyi doktorunuzdan alacağınızı unutmamalısınız. Ayrıca, bu tür yanlış bilgiler edinmek, ameliyatı sizi olumsuz yönde hazırlayabilir ve ameliyat sonrasında yanlış bir şeyler yapmanıza neden olabilir.
Bu operasyon öncesinde, aklınızda bir soru işareti kalmaması da oldukça önemlidir. Zira, burun estetiği sonrası, burnunuz gözle görülür şekilde değişime uğrayacak ve yüzünüzün görünüşünü de az da olsa değiştirecektir. Bu yüzden burnunuzun nasıl olması gerektiği hakkında, soru işaretlerine sahipseniz, bir kez daha doktorunuza danışmanızı tavsiye eder, ameliyat sonrası pişman olmamanızı dileriz.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın