Rinoplasti İçin En Uygun Mevsim

rinoplasti için en uygun mevsimRinoplasti yani halk arasında bilinen adı ile burun estetiği pek çok kişi tarafından tercih edilen ve bunun şeklini düzeltmede veya kronik nefes alma problemlerini çözmede kullanılan bir cerrahi işlemdir. Burun estetiğini hastalar istedikleri her mevsimde yaptırsalar da bazı mevsimler burun estetiği için daha uygun olmaktadır.

Estetik cerrahinin en yoğun olduğu dönemlerden biri de ilkbahar aylarıdır. İlkbahar mevsimi kışın yorgunluğunun atılması, ısının uygun olması ve ince kıyafetlerin giyilmeye başlanması nedeniyle kişilerin estetiğe ilgisini arttırmaktadır. Her türlü estetik işlemin kolay ve rahat bir şekilde yapıldığı ilkbahar mevsimi ne yazık ki alerjik rahatsızlığı olan kişilerde burun estetiği yapılmasını önlemektedir. Bu yüzden burun estetiği yaptıracak olan kişiler için en uygun dönem yaz başlangıcıdır. Operasyonu izin döneminde yaptıracak olan kişiler ameliyatı kış aylarında değil de yaz aylarında yapmalıdırlar. Yazın ameliyat olmak isteyen kişilerin ise yazın başında havalar iyice ısınmadan operasyon olmaları ve burunlarını güneşten korumaları önerilmektedir.

Kış aylarında ise burun estetiği yaptıracak olan hastalar havada ki nemin ve sıcaklığın az olması nedeniyle iyi bir iyileşme dönemine girmektedirler. Operasyonları da daha rahat yapılan hastalar havanın nemsiz ve serin olmasından dolayı iyileşme dönemlerinde morluk, ödem ve şişlik gibi sorunlar yaşamazlar. Bu da hastaların burun estetiğinden en iyi sonucu alarak ayrılmalarına neden olmaktadır.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın