Rinoplasti Açılımı Nedir?

Burun estetiği olarak bilinen burun estetiği son zamanlarda oldukça dikkat çeken ve fazlasıyla uygulanan estetiğe dayalı cerrahi müdahale olarak kabul görmektedir. Burun estetiğini yaptırmak isteyen insanlar farklı amaçlar gütmektedir. Bu aşamada ilk olarak nefes almada zorluk çekenler ve burun septumlarında sorun yaşayan kişiler bu ameliyatları tercih etmektedir. Bunun dışında da burnunun görünümünden rahatsız olan kişiler rinoplasti faaliyetinden yararlanmak isteyeceklerdir.

Rinoplasti Açılımı Nedir

Yüz şeklini belirleme analımda oldukça etkili bir organ olan burun, bu aşamada güzellik noktasında takıntılı olan kişilerin en fazla dikkat ettiği unsur olarak da kabul görmektedir. Güzelliğine dikkat eden ve burnunun kemerli ya da büyük olmasından şikayet eden kişiler rinoplasti ya da burun estetiği ameliyatına maruz kalarak; daha güzel bir görüntü yakalayabilirler.

Rinoplasti yani burun estetiği; burunda yer alan kıkırdak ya da kemik dokularının üzerinde yapılacak olan cerrahi müdahalelerinin genel adı olarak kendini gösterir. Bu müdahale kapsamında yer alacak olan hastaların 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekmekte ve gerekli vücut gelişimini de sağlamış olmak durumundadırlar. Aksi takdirde herhangi bir cerrahi müdahalede bulunulmayacak ve vücudun gelişim evresini tamamlaması beklenecektir.

Rinoplasti müdahalesinden sonraki dönemlerde de hastalar kendilerine bir ay gibi bir süre zarfında dikkat etmekte ve bu iyileşme sürecini de başarılı bir biçimde atlatarak istedikleri bir burun yapısına da sahip olmaya da başlayabilirler.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın