Lazerli Burun Estetiği

lazerliBurun estetiği ameliyatları kullanılan yöntem ve ameliyat sonrası oluşan komplikasyonlar yüzünden korkulan bir estetik operasyondur. Ameliyat sonrasında burunda ağrı olması sebebiyle çoğu insan ameliyat olmak istemez. Bu duruma ek olarak operasyon sonrası buruna tampon uygulanması da nefes almayı engellediği için hastalar ameliyattan sonraki iyileşme süresinde kötü etkilenmektedir. Böyle durumlarla karşılaşılması estetik cerrahisinde yeni uygulamalara gidilmesine yol açmıştır. Bu yöntemlerden adını en çok duyduğunuz lazerli burun operasyonunu gelin birlikte inceleyelim.
Lazerli burun estetiği gerek iyileşme süreci gerek operasyon sonrası daha az ağrılı olması gerek de bıçak kullanılmaması bakımından oldukça büyük bir kitleye hitap etmiş fakat beklenilen ilgiyi görememiştir. Bunun en büyük sebebi ise insanların yeni yöntemlere ön
yargılı yaklaşmasıdır. Lazerli burun estetiği ile ilgili insanların az bilgisi olması bu ameliyattan korkulmasına sebep olmuştur.
Lazerli burun estetiğinin diğer yöntemlere kıyasla birçok olumlu yönü vardır. Öncelikle bu operasyonda bıçak kullanılmaz. Lazer ile burun kemiği yumuşatılarak burnun görüntüsü oluşturulur. Kemik yumuşatılarak yapılan bir ameliyat olduğu için operasyon sonrası oluşan morluklara çok nadir rastlanır. Buruna tampon uygulanmayacağı için hasta ameliyattan sonra daha rahat nefes alır. Anestezi korkusu olanlar ameliyat olmak istemeyebilirler. Lazerli burun estetiğinde anestezi lokal olarak uygulanacağı için bu operasyonu gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.
Bütün bunlara ek olarak lazerli burun estetiği sonrası iyileşme süreci diğer operasyonlardan daha hızlıdır. Bu yüzden lazerli operasyonlar diğer estetik operasyonlara göre daha avantajlıdır.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın