Kapalı Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

estetikli-burun-resmiKapalı burun estetiği ameliyatı doktorlar tarafından genelde iki ana grup üzerinde incelemeye alınır. Öncelikle bilinmesi gereken şey ise kapalı ya da açık burun estetiği ameliyatından ziyade başarılı bir burun estetiği ameliyatı geçirmektir. Bunun için ise bu ayrım ve tercih aslında çok önemli olmamalıdır. Sırf kapalı olayım diye farklı sonuçlar oluşmaması için, kararı doğru araştırmalısınız.
Gelelim iki ana grupta incelenir dediğimiz türlere; İlkinde ana kriter, burnun ucundaki kıkırdağın görülmemesidir. İşlem ise, burun kıkırdağının çıkarılması ile gerçekleşir. Bununla birlikte burun kemerleri tamamen alınır, burun kemikleri de daraltılma işlemine tabi olur. Bu ameliyatın süresi ise, yaklaşık 1.5 2.5 saat arasıdır. Kapalı burun estetiği, açık burun estetiği ameliyatına göre biraz daha başarısız diyebiliriz. Çünkü tam görüş mesafesi alınamaması vb. durumlar, başarı oranını etkileyebilmektedir. Ancak her iki operasyonda da sonuçlar tatmin edicidir.
İkinci türde gerçekleştirilen Rinoplasti ameliyatlarında ise durum biraz daha farklı olacaktır. Burada da esas, burnun ucundaki kıkırdakları olacaktır. Bu kıkırdakların içerisindeki deliklerle oynanır ve burun kıkırdağı bu sayede düzeltilir. Bu sırada ise bir takım açık tekniklerden de faydalanılarak operasyon tamamlanır.
Genel olarak ise açık teknikler görme ve ulaşma noktasında daha düzenli ve sağlıklı operasyonu sağlar. İlkinde ise durumlar kısıtlanabilir ve bir takım eksik sonuçları doğurabilmektedir. Bu yüzden hastaların tercihinden ziyade başarılı doktorların elinde bu operasyonları geçirmesi gerekir. Doktorunuzun ya açık yapıyordur ya kapalı çoğu zaman bu tercih size bu açıdan düşmeyebilir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın