Horlama Tedavisi ve Burun Estetiği

Horlama insanların kendilerine yönelik hissetmiş oldukları bir rahatsızlık olmasa da yanlarında buluna kişilerin ciddi derece de problem yaşamalarına sebebiyet verebilmektedir. Normal şartlarda horlama sıkıntısının tedavisi temel anlamda kulak, burun uzmanları aracılığı ile yapılması gereken rahatsızlıklardır. Yani horlamanın sebebinin ne olduğunun tam olarak bilinmesi ve bu doğrultu da ilgili uzmanların aracılığı ile operasyon gerçekleştirilmelidir.

Horlama Tedavisi ve Burun Estetiği
Örnek olarak fazla kiloya sahip olan bir kişinin ilk olarak diyetisyen ya da endokrinoloji uzmanları tarafından incelenmesi gerekebilir. Ya da alkol sorunu ile karşı karşıya olan bir hastanın psikiyatri uzmanı ile iletişime geçmelidir. Burunda herhangi bir şekil bozukluklarından dolayı horlama sorunu ile karşı karşıyaysa burun estetiği uzmanı ile görüşülmeli ve bu yönde burun estetiği operasyonu olunmalıdır. Burun estetiği operasyonu gerçekleştirilirken burunun içerisinde yer alan yumuşak ve de sert dokulardaki bozukluklar da düzeltilebilmektedir. Bunun sonucu olarak ta burun daha sağlıklı bir şekilde nefes alıp verme işlevini daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.
Yani estetik operasyon işleminin yanı sıra septoplasti ve konkaplasti işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Boğazda yer alan yumuşak dokuların düzeltilebilmesi için kulak burun boğaz uzmanları her tür yardımda bulunabilecek olan uzmanlardır. Bu tarz yapılan ameliyatlara halk arasında horlama ameliyatı adı verilmektedir. Aslına bakılırsa bu doğrultuda çokta doğru olan operasyonlar değildir. Bu tarz tedavi yöntemlerini uygulama bazen hastalar için sıkıntı haline gelebilmektedir. Geçici olarak horlamayı engelleyici aparatlardan yardımlar alınabilmektedir. Burun bantları, horlama bantları, ya da farklı türde yastık çeşitlerinden kullanılabilmektedirler. Bütün bu alternatif yöntemlerin hepsi kalıcı değil geçici yöntemlerdir.

 

http://www.tament.com/tr/blog/neden-horlariz/17

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın