Hamileler Burun Estetiği Yaptırabilir Mi?

wdqGüzellik her insan için oldukça önemli bir kavramdır. Hele ki kadınlarda güzellik konusu kat kat daha önemlidir. Burun ise kadınların güzelliklerini etkileyen önemli bir faktördür. Yüzün tam ortasında bulunan ve en fazla öne çıkan organlardan biri olan burundur. Bazı kişiler ise burunlarının görünüşünü beğenmezler ve  burun estetiği operasyonuna başvururlar. 18 yaşını dolduran ve sağlıklı olan herkes de burun estetiği yaptırabilir. Fakat bu durum hamile olan ve yeni anne olmuş kişiler için geçerli değildir.
Hamile olan bayanlar kendilerinin ve çocuklarının sağlığını korumak için hamilelik sürecinde ilaç kullanmaktan bile çekinirler. Burun estetiği operasyonları ise genel veya lokal anestezi kullanılarak yapıldığı için hamile olan veya emzirme döneminde olan bayanların burun estetiği operasyonu geçirmesi hiçbir doktor tarafından önerilmemektedir. Burun estetiği yapılırken veya sonrasında anneye verilecek olan ilaçlar annenin veya bebeğin sağlığını kötü duruma düşürebilir. Ayrıca operasyon sonrasında geçen zorlu süreç bayan hastaların hamileliklerini de riske atabilmektedir.

Hamilelik dışında ise yeni anne olmuş ve bebeğini emzirmekte olan anneler burun estetiğine çok gerekmedikçe başvurmamalıdırlar. Eğer çok önemli bir durum olursa hem kendi doktorlarının hem de estetik cerrahın gözetiminde önce bir muayeneye girmeli sonrasında ise iki doktorun birlikte vermiş olduğu karar doğrultusunda burun estetiği operasyonunu olup olmayacağına karar verebilmektedir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın