Etiket: estetik

Yeni trend burun estetiği yöntemleri

Yeni Trend Burun Estetiği Yöntemleri

İnsanda yüze bakınca en çok dikkat çeken organ burundur. Birçok insan aynaya baktığında ilk olarak burnunu gördü için bu organı pek sevmezler. Burun ile ilgili sürekli bir memnuniyetsizlik ve değişiklik yapma isteği bulunmaktadır. Yeni trend burun estetiği yöntemleri ile bu değişiklikleri yapmak oldukça hızlı ve kolay  olmaktadır.Beş dakikada estetik olarak adlandırılan yöntemlerle burunda çok güzel değişiklikler yapılabilmektedir. Ameliyatsız yöntem de denilen bu yöntemlerle kalıcı olmayan estetik uygulamaları söz konusu olmaktadır.

Küçük ve güzel bir burun sahibi olmak ve dikkatleri üzerine çekmek herkes için güzel bir hayaldir. Bu hala artık çok kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için ameliyatsız yöntemleri tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Sadece estetik amaçlı yapılan bu yeni trend burun estetiği yöntemleri ile çok farklı bir burna sahip olmanız hiç de zor değildir.

Yeni trend burun estetiği yöntemlerii

Yeni Trend Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyattan korkan veya çok yoğun olduğu için kalıcı estetik ameliyatı için vakit bulamayanlar 2 saat kadar süren kısa uygulamalarla güzel ve estetik bir burna sahip olabilmektedir. Bu uygulamalar kısa sürede tamamlanmakta ve gözle görülür bir değişim de görülmektedir. Bu işlemler yapılırken kişi sosyal hayatından da uzak kalmamaktadır. Tek olumsuz tarafı belli bir süre sonra etkisinin geçmesi ve yeniden yapılmasının gerekmesidir. Bu yöntemleri şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır:

  • Kalıcı Askılama (Endolift)
  • Botoks ve Dolgu

Kalıcı askılama denilen yöntemde burun ucunda daraltma veya kaldırma işlemi veya burnun orta kısmında daratma işlemi uygulanmaktadır. Bu yöntemin uygulanması sırasında önce lokal anestezi yapılmakta ve yarım saatten biraz daha uzun süren işlem ile burun estetiği yapılmaktadır. Burun üzerinde açılan minik delikler ile askılama işlemi yapılmaktadır. Bu uygulamanın en güzel yanı istenildiğinde bu iplerin çıkarılabilmesidir.

Yeni trend burun estetiği yöntemlerii

Diğer yöntem ise botoks ve dolgu işlemidir. Bu işlemde burun üzerinde bulunan boşluklar doldurulmakta ve burun üzerindeki iniş çıkışlar eşitlenmektedir. Burun üzerinde boşluklara doldurulan bu dolgu malzemesi belli bir süre sonra vücut tarafından emilmekte ve yeniden botoks uygulaması yapılması gerekmektedir.

Yeni trend burun estetiği yöntemleri çok hızlı sonuç alınması sebebiyle özellikle kadınlar tarafından tercih edilmekte ve sık sık yaptırılmaktadır

En yeni burun estetiği yöntemler

En Yeni Burun Estetiği Yöntemleri

Burun estetiği ameliyatları komplikasyon riskinin düşük olması ve yüksek başarı oranı ile dünya üzerinde en sık gerçekleştirilen ameliyatlardır. Ameliyatın hangi yöntem ile gerçekleştirileceği öncelikle hastanın genel durumuna ve yapılacak düzeltmelere bağlıdır. Tabii hekimin de hangi yöntemde daha başarılı olduğu önemlidir. En yeni burun estetiği yöntemleri ile oldukça başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Temel olarak burun estetiği ameliyatları kapalı ve açık olmak üzere iki yöntem ile gerçekleştirilir. Bu yöntemlerin farklı avantaj ve dezavantajları vardır. Bu yöntemler burun derisinin kaldırılarak ameliyat edilecek bölgeye ulaşılması ile ilgilidir. Ameliyat esnasında kullanılan farklı tekniklere göre de adlandırılır. En yeni burun estetiği yöntemleri olarak “Piezo Rinoplasti” ameliyat tekniği söylenebilir.

En yeni burun estetiği yöntemler

Açık Ve Kapalı Burun Estetiği Ameliyatları

Açık ameliyatlarda burun cildi kaldırılır ve tüm dokular açığa çıkarılır. Bu ameliyat daha uzun sürmektedir. Çalışma alanı tamamen açıkta olduğu için daha iyi sonuçlar alınır ve düzeltmeler gerektirmez. Ancak tüm burun dokusu kaldırıldığında morluklar ve şişlikler daha uzun sürede ortadan kalkar. Burnun şeklinin tam olarak ortaya çıkması iki üç ay sürebilir. Burun ucundaki sorunların giderilmesinde daha etkilidir.

Kapalı burun estetiği ameliyatlarında ise burun içi mukozasından girilerek işlemler gerçekleştirilir. Sadece işlem yapılacak noktalar kaldırılır. Bu yöntemde daha az doku yerinden kaldırıldığı için daha kısa süreli bir ameliyattır. Aynı zamanda daha kısa bir sürede iyileşme gözlemlenir. Ameliyat alanı açık olmadığı için yeniden düzenlemelere gereksinim duyulabilir. Burun kemerinin veya eğriliğinin düzeltilmesi gibi sorunlar için tercih edilir. Burun ucu sorunları için yeterince etkili olmayabilir.

Piezo Rinoplasti Nedir?

Pieoza Rinoplasti, en yeni burun estetiği yöntemleri olarak bilinen tekniktir ve son iki yıldır sıkça kullanılmaktadır. Piezo ile ultrasonik dalgalar yardımıyla mikron düzeyinde kesikler oluşturulur. Önceleri burun estetiği ameliyatlarında çekiç ve keskiler ile kırma işlemi yapılarak burun şekillendirildi. Günümüz teknolojilerinde Piezo Rnoplasti ile çevre dokulara zarar vermeden muntazam şekillendirilmeler yapılmaktadır.

En yeni burun estetiği yöntemler

Milimetrik düzeylerde çok hassas kesikler oluşturulduğu için ameliyat sonrası iyileşme çok erken olmaktadır. Bu yöntemde sadece kemik doku kesilir. Yumuşak dokular kesilmez. Bu da daha az kanama, daha az morluk ve şişlik, daha çabuk iyileşme anlamına gelmektedir.