Etiket: burun

Burun estetiği uzmanı seçerken nelere dikkat etmeli?

Burun estetiği uzmanı seçerken nelere dikkat etmeli?

Burun estetiği uzmanı seçerken nelere dikkat etmeli?

Kişiler sağlık sorunu yaşadığı için ya da burun görüntüsünü değiştirmek için burun estetiğine çok sık başvururlar. Bu durumda kişilerin aklına gelen sorular arasında Burun estetiği uzmanı seçerken nelere dikkat etmeli? sorusu olmalıdır.

Burun estetiği yapan uzmanlar için düşünülmesi gerekenler arasında en önemlisi iş tecrübesidir. Oldukça önemli ameliyat olan  bu ameliyat için tecrübe sahibi olmak önemlidir. Doktor seçim kriterleri arasında fiyatlandırmalara en son bakmak gerekir. Burun estetiği kişiye özel planlanır. Estetik uzmanlar burun estetiği için kişiye özel planlamalar ve hassas ameliyat planı yapmaktadır.

Burun estetiği uzmanı seçerken nelere dikkat etmeli?

Ameliyat süreci ve sonrası içinde uzmanın kişiye gösterdiği ilgi ve alaka süreci kolay atlatmak için oldukça önemlidir.

Burun Estetiği İçin Doğru Doktor Kriterleri

  • Uzman burun anatomisi hakkında detaylı bilgiye hakim olmalıdır. Burun estetiği ameliyat sonrası kişinin sadece estetik görünüm değil nefes alıp verdiği organı burun için sağlığın devam etmesi süreci iyi takip edilmelidir.
  • Uzman seçerken burun estetiği uzmanı seçerken nelere dikkat etmeli? sorusuna cevap ararken bu işin içinde kaç yıl tecrübe kazanmış önemlidir. Estetik uzmanının yanında gerekirse bir cerrahi uzmandan da bilgi ve fikir alınmalıdır.
  • Uzmanın burun estetiği operasyonunu kaç kere yaptığı önemlidir. Operasyon sonrası oluşabilecek komplikasyonlara müdahale edebilecek bilgiye sahip olmalıdır.
  • Estetik uzman yapılan son çalışmaların ve bilimsel yayınların sıkı takipçisi olmalıdır. Estetik uzman gelişen teknoloji ve değişen ameliyat şekillerini iyi bilmesi gerekir.

Burun estetiği uzmanı seçerken nelere dikkat etmeli?

Estetik Uzmanla İlk Görüşmede Neler Konuşulmalı

 Kişiler estetik uzmana başvurduğunda estetik dışında herhangi bir sağlık problemi olup olmadığını uzman ile paylaşmalıdır. Burun estetiği uzmanı seçerken nelere dikkat etmeli? kişiler açık açık tüm sağlık sorunlarını paylaşmalı ve istediği burun şeklini anlatmalıdır.

Burun estetiğinde kişilerin burun şekillerinin yüz hatlarına uygun olması oldukça önemlidir. Bunun için uzmanla ilk görüşmede ayrıntılı fikir alış verişinde bulunmakta fayda vardır.

Kontrol süreçleri, iyileşme süreçleri uzmana açıkça sorulmalıdır. Kişi aklını kurcalayan tüm soruları rahatça doktoruna sorabilmelidir. Ameliyat sonrası için iyileşme süreci akılda kalan soruların yanıtları ile daha konforlu geçecektir.

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Günümüzde, güzellik algısının artması ile ve tek bir yönde toplanmaya başlanması ile günümüz insanının en çok dikkat ettiği noktalardan birisi vücut güzelliği olmaktadır. Son yılların en gözde sağlık birimi olan estetik cerrahi, diğer adı ile “plastik cerrahi” insan vücudu üzerindeki çeşitli yapıların yeniden yapılması, şekillendirilmesi ve her türden estetik çalışmayı kapsayan cerrahi bir çalışmadır. Plastik cerrahide önemli bir estetik türü olan Burun estetiğinde dikkat edilecekler için bu yazıyı takip edebilirsiniz.

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Burun estetiği operasyonu ile yüzümüzdeki fiziksel görünüm güzelleşir ve estetik algısının yanı sıra nefes alış verişler düzelir ve doğuştan gelen bozukluklar giderilir. Burun estetiği ameliyatlarının temel amacı burundaki var olan şekil bozukluklarını doğala en yakın görünüme dönüştürerek düzeltmektir. Operasyon genel veya lokal anestezi uygulanarak iki şekilde yapılabilmektedir. Her operasyon farklı sürelerde gerçekleşse de ortalama 2-3 saat süren bir çalışmadır.Burun estetiğinde dikkat edilecekler;

  • Yaşanmakta olunan burun kemik eğriliği, burun eti şişliği, kronik sinüzit, alerjik rinit, burun içi polipler, nazal valv darlığı gibi sağlık problemleri uzman hekim eşliğinde teşhis edilmelidir.
  • Burnun kemik ve kıkırdak yapısı, yüzün şekli, cildin kalınlık durumu, yaş ve ameliyat olacak kişinin estetik beklentileri göz önüne tutularak yapılacak olan operasyon her açıdan hastanın onayıyla uzman hekim tarafından planlanmalıdır.

Operasyon geçirmeden önce yaşam standartları bakımından burun estetiğinde dikkat edilecekler;

  • Burun estetiği operasyonundan en az iki hafta önce sigarayı bırakmak.
  • Alkol tüketmemek.
  • Operasyon esnasında oluşabilecek sağlık problemlerini gidermek amacıyla kan sulandırıcı ilaç kullanmamak.
  • Yeme içme düzenini sağlık standartlarına uygun hale getirmek.

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Yukarıdaki adımların uygulanması yapılacak olan ameliyatın başarılı geçmesini sağlayarak ameliyat esnasında oluşacak riskleri en aza indirgeyecektir. Bir diğer yandan ameliyattan sonra iyileşme sürecini hızlandırarak olası şişlik ve ödemin daha az olmasını sağlayacaktır. Burun estetiği operasyonundan sonra günlük hayata daha çabuk adapte olmak amacıyla yukarıdaki adımlara dikkat edilmelidir.  Burun estetiğine karar verdiğinizde konuya dair ayrıntılı bir araştırma yapacak olursanız; bazı sorunlarla karşılaşma olasılığınız düşecektir.

 

En yeni burun estetiği yöntemler

En Yeni Burun Estetiği Yöntemleri

Burun estetiği ameliyatları komplikasyon riskinin düşük olması ve yüksek başarı oranı ile dünya üzerinde en sık gerçekleştirilen ameliyatlardır. Ameliyatın hangi yöntem ile gerçekleştirileceği öncelikle hastanın genel durumuna ve yapılacak düzeltmelere bağlıdır. Tabii hekimin de hangi yöntemde daha başarılı olduğu önemlidir. En yeni burun estetiği yöntemleri ile oldukça başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Temel olarak burun estetiği ameliyatları kapalı ve açık olmak üzere iki yöntem ile gerçekleştirilir. Bu yöntemlerin farklı avantaj ve dezavantajları vardır. Bu yöntemler burun derisinin kaldırılarak ameliyat edilecek bölgeye ulaşılması ile ilgilidir. Ameliyat esnasında kullanılan farklı tekniklere göre de adlandırılır. En yeni burun estetiği yöntemleri olarak “Piezo Rinoplasti” ameliyat tekniği söylenebilir.

En yeni burun estetiği yöntemler

Açık Ve Kapalı Burun Estetiği Ameliyatları

Açık ameliyatlarda burun cildi kaldırılır ve tüm dokular açığa çıkarılır. Bu ameliyat daha uzun sürmektedir. Çalışma alanı tamamen açıkta olduğu için daha iyi sonuçlar alınır ve düzeltmeler gerektirmez. Ancak tüm burun dokusu kaldırıldığında morluklar ve şişlikler daha uzun sürede ortadan kalkar. Burnun şeklinin tam olarak ortaya çıkması iki üç ay sürebilir. Burun ucundaki sorunların giderilmesinde daha etkilidir.

Kapalı burun estetiği ameliyatlarında ise burun içi mukozasından girilerek işlemler gerçekleştirilir. Sadece işlem yapılacak noktalar kaldırılır. Bu yöntemde daha az doku yerinden kaldırıldığı için daha kısa süreli bir ameliyattır. Aynı zamanda daha kısa bir sürede iyileşme gözlemlenir. Ameliyat alanı açık olmadığı için yeniden düzenlemelere gereksinim duyulabilir. Burun kemerinin veya eğriliğinin düzeltilmesi gibi sorunlar için tercih edilir. Burun ucu sorunları için yeterince etkili olmayabilir.

Piezo Rinoplasti Nedir?

Pieoza Rinoplasti, en yeni burun estetiği yöntemleri olarak bilinen tekniktir ve son iki yıldır sıkça kullanılmaktadır. Piezo ile ultrasonik dalgalar yardımıyla mikron düzeyinde kesikler oluşturulur. Önceleri burun estetiği ameliyatlarında çekiç ve keskiler ile kırma işlemi yapılarak burun şekillendirildi. Günümüz teknolojilerinde Piezo Rnoplasti ile çevre dokulara zarar vermeden muntazam şekillendirilmeler yapılmaktadır.

En yeni burun estetiği yöntemler

Milimetrik düzeylerde çok hassas kesikler oluşturulduğu için ameliyat sonrası iyileşme çok erken olmaktadır. Bu yöntemde sadece kemik doku kesilir. Yumuşak dokular kesilmez. Bu da daha az kanama, daha az morluk ve şişlik, daha çabuk iyileşme anlamına gelmektedir.