Etiket: burun estetiği

Yeni trend burun estetiği yöntemleri

Yeni Trend Burun Estetiği Yöntemleri

İnsanda yüze bakınca en çok dikkat çeken organ burundur. Birçok insan aynaya baktığında ilk olarak burnunu gördü için bu organı pek sevmezler. Burun ile ilgili sürekli bir memnuniyetsizlik ve değişiklik yapma isteği bulunmaktadır. Yeni trend burun estetiği yöntemleri ile bu değişiklikleri yapmak oldukça hızlı ve kolay  olmaktadır.Beş dakikada estetik olarak adlandırılan yöntemlerle burunda çok güzel değişiklikler yapılabilmektedir. Ameliyatsız yöntem de denilen bu yöntemlerle kalıcı olmayan estetik uygulamaları söz konusu olmaktadır.

Küçük ve güzel bir burun sahibi olmak ve dikkatleri üzerine çekmek herkes için güzel bir hayaldir. Bu hala artık çok kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için ameliyatsız yöntemleri tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Sadece estetik amaçlı yapılan bu yeni trend burun estetiği yöntemleri ile çok farklı bir burna sahip olmanız hiç de zor değildir.

Yeni trend burun estetiği yöntemlerii

Yeni Trend Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyattan korkan veya çok yoğun olduğu için kalıcı estetik ameliyatı için vakit bulamayanlar 2 saat kadar süren kısa uygulamalarla güzel ve estetik bir burna sahip olabilmektedir. Bu uygulamalar kısa sürede tamamlanmakta ve gözle görülür bir değişim de görülmektedir. Bu işlemler yapılırken kişi sosyal hayatından da uzak kalmamaktadır. Tek olumsuz tarafı belli bir süre sonra etkisinin geçmesi ve yeniden yapılmasının gerekmesidir. Bu yöntemleri şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır:

  • Kalıcı Askılama (Endolift)
  • Botoks ve Dolgu

Kalıcı askılama denilen yöntemde burun ucunda daraltma veya kaldırma işlemi veya burnun orta kısmında daratma işlemi uygulanmaktadır. Bu yöntemin uygulanması sırasında önce lokal anestezi yapılmakta ve yarım saatten biraz daha uzun süren işlem ile burun estetiği yapılmaktadır. Burun üzerinde açılan minik delikler ile askılama işlemi yapılmaktadır. Bu uygulamanın en güzel yanı istenildiğinde bu iplerin çıkarılabilmesidir.

Yeni trend burun estetiği yöntemlerii

Diğer yöntem ise botoks ve dolgu işlemidir. Bu işlemde burun üzerinde bulunan boşluklar doldurulmakta ve burun üzerindeki iniş çıkışlar eşitlenmektedir. Burun üzerinde boşluklara doldurulan bu dolgu malzemesi belli bir süre sonra vücut tarafından emilmekte ve yeniden botoks uygulaması yapılması gerekmektedir.

Yeni trend burun estetiği yöntemleri çok hızlı sonuç alınması sebebiyle özellikle kadınlar tarafından tercih edilmekte ve sık sık yaptırılmaktadır

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Günümüzde, güzellik algısının artması ile ve tek bir yönde toplanmaya başlanması ile günümüz insanının en çok dikkat ettiği noktalardan birisi vücut güzelliği olmaktadır. Son yılların en gözde sağlık birimi olan estetik cerrahi, diğer adı ile “plastik cerrahi” insan vücudu üzerindeki çeşitli yapıların yeniden yapılması, şekillendirilmesi ve her türden estetik çalışmayı kapsayan cerrahi bir çalışmadır. Plastik cerrahide önemli bir estetik türü olan Burun estetiğinde dikkat edilecekler için bu yazıyı takip edebilirsiniz.

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Burun estetiği operasyonu ile yüzümüzdeki fiziksel görünüm güzelleşir ve estetik algısının yanı sıra nefes alış verişler düzelir ve doğuştan gelen bozukluklar giderilir. Burun estetiği ameliyatlarının temel amacı burundaki var olan şekil bozukluklarını doğala en yakın görünüme dönüştürerek düzeltmektir. Operasyon genel veya lokal anestezi uygulanarak iki şekilde yapılabilmektedir. Her operasyon farklı sürelerde gerçekleşse de ortalama 2-3 saat süren bir çalışmadır.Burun estetiğinde dikkat edilecekler;

  • Yaşanmakta olunan burun kemik eğriliği, burun eti şişliği, kronik sinüzit, alerjik rinit, burun içi polipler, nazal valv darlığı gibi sağlık problemleri uzman hekim eşliğinde teşhis edilmelidir.
  • Burnun kemik ve kıkırdak yapısı, yüzün şekli, cildin kalınlık durumu, yaş ve ameliyat olacak kişinin estetik beklentileri göz önüne tutularak yapılacak olan operasyon her açıdan hastanın onayıyla uzman hekim tarafından planlanmalıdır.

Operasyon geçirmeden önce yaşam standartları bakımından burun estetiğinde dikkat edilecekler;

  • Burun estetiği operasyonundan en az iki hafta önce sigarayı bırakmak.
  • Alkol tüketmemek.
  • Operasyon esnasında oluşabilecek sağlık problemlerini gidermek amacıyla kan sulandırıcı ilaç kullanmamak.
  • Yeme içme düzenini sağlık standartlarına uygun hale getirmek.

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Yukarıdaki adımların uygulanması yapılacak olan ameliyatın başarılı geçmesini sağlayarak ameliyat esnasında oluşacak riskleri en aza indirgeyecektir. Bir diğer yandan ameliyattan sonra iyileşme sürecini hızlandırarak olası şişlik ve ödemin daha az olmasını sağlayacaktır. Burun estetiği operasyonundan sonra günlük hayata daha çabuk adapte olmak amacıyla yukarıdaki adımlara dikkat edilmelidir.  Burun estetiğine karar verdiğinizde konuya dair ayrıntılı bir araştırma yapacak olursanız; bazı sorunlarla karşılaşma olasılığınız düşecektir.