Erkeklerde Burun Estetiği

dxdxnukgıylıy7hıööş432Günümüzde burnunun görüntüsünden şikayetçi olan veya nefes alma gibi kronik hastalıklar ile boğuşan kişilerin çoğunlukla tercih ettiği burun estetiğini bayanlar kadar erkeklerde kullanmaktadır. Bu yazımızda ise erkek hastalarda burun estetiği tedavisinin detaylarını inceleyebilirsiniz.
Erkek hastalarda burun estetiği yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken nokta maskülen görüntünün korunmasıdır. Bu görüntüyü koruma yolları ise her hastanın yüz tipine veya yapısına bağlı olarak değişmektedir. Erkeklerde genel olarak ise burun ucu çok inceltilmez ve burun ucu çok fazla kaldırılmaz bunun nedeni ise estetik operasyon geçiren kişilerde doğallığın bozulmasıdır. Burun ile dudak arasında bulunan açı bayanlarda 105 derecede iken erkek hastalarda bu açı 90 derece de tutulmaktadır.
Uç kısmı hafif kalkık ve düz bir burun hedefleniyorsa elmacık kemikleri, göz çevresi ve çene hatlarının daha belirgin bir yapıda olması feminize olmayı engelleyen bir yapı oluşturulmasını sağlar. Ayrıca erkeklerde silik bir çene yapısı ve silik elmacık kemikleri burnu olduğundan daha büyük gösterebilir. Erkek burun estetiğinde dengeyi sağlamak içinse hastaya bu alanlarda da bazı işlemler uygulanması önerilebilir.
Ayrıca erkek hastaların doktorlarından istekleri kadın hastaların istekleri kadar fazla olamamaktadır. Yani erkek hastalar cerrahlarına birkaç küçük sorun doğrultusunda başvurabilirler. Çünkü erkekler de kabul görmüş bir estetik biçim yoktur. Kadınların ise burun estetiğinde fazlaca şey istemelerinin nedeni altın oran olarak tanımlanan şekle ulaşmak istemeleridir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın