En yeni burun estetiği yöntemler

En Yeni Burun Estetiği Yöntemleri

Burun estetiği ameliyatları komplikasyon riskinin düşük olması ve yüksek başarı oranı ile dünya üzerinde en sık gerçekleştirilen ameliyatlardır. Ameliyatın hangi yöntem ile gerçekleştirileceği öncelikle hastanın genel durumuna ve yapılacak düzeltmelere bağlıdır. Tabii hekimin de hangi yöntemde daha başarılı olduğu önemlidir. En yeni burun estetiği yöntemleri ile oldukça başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Temel olarak burun estetiği ameliyatları kapalı ve açık olmak üzere iki yöntem ile gerçekleştirilir. Bu yöntemlerin farklı avantaj ve dezavantajları vardır. Bu yöntemler burun derisinin kaldırılarak ameliyat edilecek bölgeye ulaşılması ile ilgilidir. Ameliyat esnasında kullanılan farklı tekniklere göre de adlandırılır. En yeni burun estetiği yöntemleri olarak “Piezo Rinoplasti” ameliyat tekniği söylenebilir.

En yeni burun estetiği yöntemler

Açık Ve Kapalı Burun Estetiği Ameliyatları

Açık ameliyatlarda burun cildi kaldırılır ve tüm dokular açığa çıkarılır. Bu ameliyat daha uzun sürmektedir. Çalışma alanı tamamen açıkta olduğu için daha iyi sonuçlar alınır ve düzeltmeler gerektirmez. Ancak tüm burun dokusu kaldırıldığında morluklar ve şişlikler daha uzun sürede ortadan kalkar. Burnun şeklinin tam olarak ortaya çıkması iki üç ay sürebilir. Burun ucundaki sorunların giderilmesinde daha etkilidir.

Kapalı burun estetiği ameliyatlarında ise burun içi mukozasından girilerek işlemler gerçekleştirilir. Sadece işlem yapılacak noktalar kaldırılır. Bu yöntemde daha az doku yerinden kaldırıldığı için daha kısa süreli bir ameliyattır. Aynı zamanda daha kısa bir sürede iyileşme gözlemlenir. Ameliyat alanı açık olmadığı için yeniden düzenlemelere gereksinim duyulabilir. Burun kemerinin veya eğriliğinin düzeltilmesi gibi sorunlar için tercih edilir. Burun ucu sorunları için yeterince etkili olmayabilir.

Piezo Rinoplasti Nedir?

Pieoza Rinoplasti, en yeni burun estetiği yöntemleri olarak bilinen tekniktir ve son iki yıldır sıkça kullanılmaktadır. Piezo ile ultrasonik dalgalar yardımıyla mikron düzeyinde kesikler oluşturulur. Önceleri burun estetiği ameliyatlarında çekiç ve keskiler ile kırma işlemi yapılarak burun şekillendirildi. Günümüz teknolojilerinde Piezo Rnoplasti ile çevre dokulara zarar vermeden muntazam şekillendirilmeler yapılmaktadır.

En yeni burun estetiği yöntemler

Milimetrik düzeylerde çok hassas kesikler oluşturulduğu için ameliyat sonrası iyileşme çok erken olmaktadır. Bu yöntemde sadece kemik doku kesilir. Yumuşak dokular kesilmez. Bu da daha az kanama, daha az morluk ve şişlik, daha çabuk iyileşme anlamına gelmektedir.

Paylaşmak Önemsemektir!

RelatedPost

Bir Cevap Yazın