Dolgu Burun Estetiği

dolgu burun estetiğiDolgu burun estetiği denildiğinde insanların aklındaki ilk soru, ‘’Nedir?’’ sorusu oluyor. Sizin için açıklamak gerekirse dolgulu burun estetiği, ameliyatsız dolgu burun estetiği operasyonlarında genellikle kalıcı dolgu tercih edilmektedir. Bu dolgu jel şeklindedir ve kolayca erimemektedir.
Burun dolgusu uygulaması ile burundaki eğrilikler düzeltilebilir, burun ucu kaldırılabilir, burun alın ilişkisi düzeltilebilir, burun estetiği ameliyatının yarattığı ters etkiler düzeltilebilir. Dolgu burun estetiği operasyonlarında kullanılan dolgunun içindeki anestezik maddeler ve öncesinde anestezik merhemler kullanılması sayesinde ağrı oluşumu da engellenmektedir. Burun dolguları burun estetiği yaptırmak isteyenler tarafından ameliyat öncesi deneme olarak da yaptırılmaktadır.
Burun dolgularının botoks ile beraber kullanımı da mümkündür. Tabi, ayrı da kullanılabilmektedir. Burun dolgusu yaptırmayı düşünen insanlar şunu bilmelidir ki, sanıldığı gibi çok büyük riskler taşımamaktadır.
Ameliyatsız dolgu burun estetiğinin avantajları da fazladır. Şöyle ki daha az maliyetli, daha az ağrılı ve sızılı, daha kolaydır. Bu sebepten dolayıdır ki en çok tercih edilen dolgu burun estetiği operasyonları ameliyatsız olanlardır.
Şunu da eklemeliyiz ki ameliyatlı burun dolgu estetiği ameliyatlarında da risk çok yüksek değildir. Hastanın burnunun durumunu inceleyen doktor operasyon ile ilgili karar veren kişi olacaktır. Şöyle ki bazı burun yapıları ameliyatlara veya ameliyatsız uygulmalara uygun değildir. Fakat tecrübeli doktorlar bu işin de altından kolayca kalkabilecek yapıya ve deneyime sahiplerdir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın