Burun Ucu Düşmesi Nedir?

 

Burun ucunda yer alan kıkırdak yapısının yer değiştirmesine bağlı olarak burun ucu düşmesi olgusu meydana gelir. Estetiksel bir cerrahi müdahale ile düzeltilebilen bir sorun olarak kendini gösteren burun ucu problemi; kötü görüntüye neden olan bir unsur olarak değerlendirilmekte ve buna bağlı olarak da burun deliklerinde aşağıya doğru bir kayma hareketi meydana geldiği de görülebilmektedir. Domuz burun olarak da ifade edilen burun ucu düşmesi probleminden pek çok insan müzdarip bir konumda yer almaktadır.

Burun Ucu Düşmesi Nedi

Tip plasti ameliyatı olarak bilinen burun ucu operasyonu; burun ucunun estetiksel ya da fonksiyonel olarak değiştirilmesi amacıyla meydana getirilen cerrahi müdahale olarak kabul edilmektedir. Genel ya da lokal anestezi yapılarak meydana getirilen burun ucu ameliyatı; tamponsuz olarak tamamlanmakta ve büyük ölçüde kesin sonuçlar da vermektedir. Burun ucunun zayıf olduğu hastaların karşılaştığı en büyük sorun olarak kendini gösteren burun ucu operasyonuna cerrahi müdahaleden başka tedavi seçeneği de bulunmamakta; ancak ameliyat yapılarak olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Burun ucunun zayıf olduğu kişilerde herhangi bir mimik hareketi yapmaları durumunda meydana gelen burun ucu düşmesi; hem görüntü açısından hem de nefes alıp vermede zorlanma konusunda kendini göstererek; ameliyat derecesinde kendini göstermekte olan bir rahatsızlık olarak değerlendirilmektedir. Bu noktada da başarılı geçen bir operasyon sonrasında burun ucu eskisi kadar güzel bir görüntüye sahip olmakla beraber; işlevin de devam ettirme özelliğine sahip olacaktır.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın