Burun Estetiğine Genel Bir Bakış

burun-estetigi-rinoplastiBurun Estetiği Nedir?

Burun estetiği ameliyatı insanın genel olarak görünüm amaçlı tercih ettiği bir uygulama olsa da sağlık problemlerinde de yapılmaktadır. Burun ile oynanır ve burun ile yüz arasında ki uyumu bozan kusurlar kapatılır, alınır ya da küçültme büyütme işlemleri uygulanır.
Burun estetiği ameliyatlarında yapılan tüm işlemler; şekil bozuklukları onarılması ve düzeltilmesi, burun küçültülmesi ya da büyütülmesi, burun kemeri ile oynanarak şeklinin düzeltilmesi ve inceltilmesi, burun deliği ve ya deliklerinin küçültülmesi, dudak ile burun arasında ki mesafe ayarlanır, ayrıca bunların yanı sıra sağlık açısından doğum ile birlikte bozuk şekiller düzeltilir ve yine nefes alma sıkıntıları bu ameliyatla giderilebilir.

Burun Estetiğinin Riski Var mıdır?

Burun estetiği ameliyatı doktor ve anestezi uzamanı tarafından değerlendirilir ve risk varsa o ameliyat iptal edilir. Bunun yanı sıra bu ameliyatlarda gözükmeyen yerlerde genelde bu operasyon uygulandığından ameliyat lekeleri gözükmeyecektir.

Burun Estetiği Uygulama ve Ameliyatlarının Planlanması

Burun estetiğine karar veren kişi kendisinin programını ve öncelikle iki haftasını ayırmak zorundadır. Bununla birlikte bir süre daha morluk ve şişliklerin az da olsa kalacağını varsayarak bu sürenin uzama ihtimalini de göz önünde bulundurmalıdır. Tabi ki tüm bu işlemler doktor ve hasta tarafından planlanmalı ve hastanın kendisini ve eski operasyonlarını hastalıklarını mutlaka doktoruna iletmelidir. Ayrıca doktorunuza tüm sorularınızı sormayı ihmal etmemelisiniz.

,

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın