Burun Estetiğinde Uzman Seçimi

Burun estetiği herkesin yaptırabileceği, isteyenin istediği buruna sahip olabileceği basit bir estetik operasyondur. Geçirdiğimiz kazalar ve ya doğuştan gelen ırsi özellikler sebebiyle, burnun normal olarak belirlenen şekliden, daha büyük ya da şeklinin bozuk olması durumunda yapılan estetikler bireyi sağlıklı ve tam çalışan bir buruna sahip kılıyor. Çocukluk zamanlarında başlayan, burunla alay edilmesi; bireylerin özgüvenini sarsıyor, onları toplumdan yavaş bir şekilde soyutluyor.

rinoplasti

Bu süreç içerisinde dikkat edilmesi gereken konu ise; estetik operasyonu yapacak doktorun, bu alan içerisinde başarılı olmasıdır. Hastalar; kliniklere kafalarında bir burun şekli oluşturarak giderler. Ellerinde bir fotoğraflarla gelip doktorlara bu burundan istiyorum diyenler de olmuştur. Ancak aynı burnun yüzünüzde nasıl duracağını, estetik cerrahi uzmanınızla görüşmelisiniz. Sizin yüzünüze en yakışacak, doğal duracak ve burun fonksiyonlarını yerine getirecek burnu beraber seçmelisiniz.

Burun estetik operasyonları basit bir operasyon olmakla beraber, kurumsallaşmamış estetik cerrahlardan uzak durmanız gerekmektedir. Güvenmediğiniz bir estetik cerrah ile görüşmemeye çalışın. Çünkü bazı doktorlar bu estetik operasyonları; hastalarının sorunlarını çözmek için değil, maddiyat için yaparlar, bu tür doktorlardan uzak durmanız gerekmektedir. Tanınan doktorlardan yana seçimlerinizi yapmaya çalışın. Burun estetiği yaptıracağınız uzmanı daha önceden takip etmelisiniz, başarısı ve yaptığı operasyonlar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, ameliyat gününüzü ayarlayabilirsiniz. Böylesi, sizin sağlıklı bir burna sahip olmanızı sağladığı gibi, dışarıdan bakıldığında doğal bir görünüm kazandıracaktır.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın