Burun Estetiğinde Tampon

Burun Estetiğinde TamponBurun estetiği günümüzde en fazla tercih edilen estetik operasyonlardan biri. Bu operasyonlarda kullanılan malzemelerin önemi de oldukça büyüktür. Bu malzemelerden biri olan tampon hem sağlık açısından hem de estetik olarak yani burun kemiğinin ve kıkırdaklarının düzeltilmesinde büyük bir rol oynamaktadır.

Burun estetiği yaptıran her hastanın burnunun şekli farklıdır ve onların burnunun şekline göre teknikler uygulanmaktadır. Teknikler farklı olsa da çoğu hastada tampon kullanımı oldukça fazla bir durumdadır. Tampon ise operasyon sonunda hastalar için büyük bir önem taşımaktadır. Tampon koyulan bölgeler de kan pıhtısının birikmesi önlenmiş olur ve bu durumda burnun şişme riskini ortadan kaldırır. Burun estetiği olan hastalarda 3 gün boyunca tampon burunlarında durmaktadır ve 3 günün sonunda tamponlar doktorları tarafından çıkartılmaktadır. Tampon takılı kaldığı süre boyunca burun tamamen ödemli, şiş ve tıkalı durumda kalır. Hastalarda bazen göz altlarına kadar morlukların oluştuğu gözlemlenmektedir.

Tampon seçimi çok önemli bir detaydır. Seçilen tamponların ortasında delik olması ve tampondan içeri hava girmesi oldukça önemli bir detaydır. Bu tür tamponlar bile kurumaya ve tıkanmayı engelleyememektedir. Gelişen teknoloji ile son dönemde cerrahlar hastaları üzerinde farklı teknikler uygulamaya başlamışlardır. Bu teknikler sayesinde operasyon sonunda hastaya tampon yerleştirilmeden hasta kolayca sağlığına kavuşabilmektedir. Operasyonda kullanılan en arkadan öne doğru yapılan ve eriyebilen dikişler sayesinde hastanın burnunda düzeltilen bölgeler sabitlenmektedir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın