Burun Estetiğinde Süreç Nasıl Kolaylaşır

Burun Estetiği Sonrası Süreç Nasıl KolaylaşırHer operasyonda olduğu gibi burun estetiğinde de hastalar operasyon sonunda kendilerine oldukça dikkat etmeliler ve doktorlarının tavsiyelerine uymalıdırlar. Operasyon sonrasında iyileşme sürecinin iyi olması ameliyatın başarılı geçmesine, kişinin burnuna ve kendisine dikkat etmesine, doktorunun vermiş olduğu ilaçları düzenli kullanması gibi etkenlere bağlıdır. Burun ayrıca diğer organlar gibi olmadığı ve oldukça açıkta olduğu için operasyon sonrasında herhangi bir çarpmaya veya dışarıdan gelecek etkiye karşı korunmalıdır.

Hastalar burunlarının veya operasyonun durumuna bağlı olarak aynı gün veya ertesi gün taburcu edilmektedirler. Operasyon sonrasın genellikle her hastada yüz çevresinde veya burunda şişlikler veya morluklar oluşabilmektedir. Hastalar bu durumlardan endişelenmemelidirler çünkü bu durum oldukça normaldir. Hastalar dinlenirken veya uyurken başlarını yüksek bir konumda tutarak bu şişlik veya morluklardan kurtulabilirler. Hasta operasyondan sonraki ikinci veya üçündü günde kendisini iyi hissediyorsa serin bir havada ağır tempoda yürüyüş de yapabilir.

Yüzünüze buz uygulaması yapmak yüzünüzü oldukça rahatlatacaktır fakat bu uygulamayı yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışarak ondan bilgi almalısınız. Rinoplasti operasyonları sonrasında herhangi bir sıkıntı olmadığında veya doktorunuz size aksini söylemediğinde ilk 48 saat sonrasında duş alabilirsiniz. Duş alacağınız su ise ne fazla sıcak ne de fazla soğuk olmalıdır ılık bir duş almak sizin için en uygunudur.
Yukarıda vermiş olduğumuz öneriler ile burun estetiği operasyonlarından sonraki iyileşme sürecini daha rahat geçirebilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın