Burun Estetiğinde Silikon Splint Kullanmanın Faydaları

silikon-splintBuruna yerleştirilen tamponların, birçok görevi bulunur ve bu görevlerin başında da, oluşabilecek kanama ihtimalini en aza indirmek gelir. Burunun içerisinde oluşabilecek yapışıklıkları da engelleyen tamponlar, kan birikimine karşıda oldukça etkilidir.
Bu tamponlardan biri olan Merocell Tamponları, burundaki kanamalar da oldukça etkilidir. Bazılarının içinde silikon da bulunur ve burnun içinde yer alan dokulara yapışma ihtimali biraz fazla olduğundan, burundan çıkarılırken ağrılara sebep olabilir. Ayrıca bu durum, bir enfeksiyon oluşumuna da zemin hazırlar. Bu tampon 3 gün burunda kullanıldıktan sonra çıkarılır.
Gelelim asıl konumuz olan Silikon Splintlere. Silikon splintler, dikiş atılarak burun ucuna tutturulur ve bu silikonlar burun ucunu 1 hafta boyunca orada sabit bir şekilde tutabilir. Bu tür tampon kullanımı, enfeksiyon riskini arttırmama özelliğine sahiptir. Silikon splintlerin en güzel yanlarından biri de, hastanın çok daha iyi bir şekilde nefes almasını sağlamasıdır. Bu tampon çeşidi, burunda 1 hafta kaldıktan sonra çıkarılır ve çıkartılırken, Merocell Tamponda olduğu gibi ağrılar oluşmaz. Çıkartılması da oldukça kolaydır diyebiliriz. Burun içinde ki yapışıklıklar da bu tampon yöntemi ile birlikte hemen son bulur.
Sonuç olarak Silikon Splinterler, burun estetiği ameliyatı olacak kişiler için, oldukça cazip bir malzemedir. Rinoplasi sonrası en büyük sıkıntılardan biri olan, burundan nefes alamama olayına çözüm getiren Silikon splinterler, burun estetiği operasyonlarının vazgeçilmez malzemelerindendir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın