Burun Estetiğinde Kullanılan Teknikler Nelerdir?

burun estetiği teknikleriDünya üzerinde en fazla tercih edilen estetik operasyonlardan biri olan burun estetiği kişilerin burunlarında ki hem estetik hem de fonksiyonel sorunları düzeltmektedir. Bunun içinse burun estetiği operasyonlarında cerrahlar tarafından pek çok farklı teknik kullanılmaktadır.

Estetik burun ameliyatları genel olarak iki ana teknik altında yapılmaktadır. Bu teknikler açık ve kapalı tekniklerdir. Cerrahlar burun estetiği operasyonlarını hangi teknikle yapıyor olurlarsa olsunlar bu operasyonların bir endikasyonu olmalıdır. Bu endikasyon bir hastalıkta izlenecek olan tedavi metodu ve müdahale şeklinin belirlenmesi olarak açıklanabilmektedir. Bu yüzden burun ameliyatlarında seçilen yöntemin bir sebebi olmaktadır. Her hastaya tek bir yöntem uygulanmaz ve hastaya en uygun yöntem seçilir. Bunun için hastalar deneyimli doktorları tercih etmeliler.

Açık Rinoplasti yapılırken burun delikleri arasında ki deride küçük bir kesi yapılıp burun derisi ve burun iskeleti kolay bir şekilde görülebilir bir hale getirilir. Bu operasyon tekniği sayesinde cerrahlar daha rahat bir şekilde ameliyat yapabilmektedirler. Kapalı Rinoplasti operasyonlarında ise hastaların direk olarak burun deliklerinden ameliyat yapılır. Bu iki teknikte birbirinden oldukça farklıdır ve birbirleri arasında belirli artı, eksileri bulunmaktadır. Bu yüzden operasyon tekniği seçilirken hastalar ve cerrahlar son derece dikkatli olmalıdırlar.

Bu iki tekniğin yanında doktorlar daha önce burun ameliyatı olmuş ve burnundan memnun kalmamış hastalar için Sekonder Rinoplasti tekniğini uygulamaktadır.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın