Burun Estetiğinde Doktor Seçiminin Önemi

Burun Estetiğinde Doktor Seçiminin ÖnemiBurun estetiği kişilerin nefes alma, görüntü bozukluğu gibi sebeplerden oldukça fazla başvurduğu bir estetik müdahaledir. Bu operasyonların asıl amacı burnun fonksiyonlarını düzeltmek ve hastaya daha iyi bir yaşam kalitesi sunmak olsa da çoğu zaman bu operasyonlar estetik kaygı ile keyfi olarak da yapılır. Operasyonlarda önemli olan hususlardan birisi de yeni oluşturulacak olan burnun yüzle ve diğer organlar ile bir uyum içinde olması ve aralarında fazla kötü durmamasıdır.

Bu operasyon öncesinde hastaların dikkat etmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise operasyonu gerçekleştirecek olan doktorun seçimidir. Hastalar operasyondan önce doktorlarını iyi bir şekilde araştırır ve alanında uzman bir doktor bulurlarsa operasyonunun sonucunun iyi olma olasılığı o kadar yükselir.

Operasyonu yapan doktoru seçerken o doktorun deneyimini, daha önce yapmış olduğu operasyonları, teknik ekibini, operasyonda ki teknik ve teorik bilgisini göz önünde bulundurmalısınız. Hastalar ayrıca operasyon öncesinde doktorlarından daha önce yapmış oldukları estetik operasyonların fotoğraflarını isteyerek daha net bir seçim yapabilirler.

Hastalar bir doktor seçtikten sonra ameliyat öncesinde doktorları ile operasyon anı ve operasyon sonrası ile ilgili oldukça detaylı bir şekilde konuşmalıdırlar. Hastalar bu nokta da merak ettikleri konuları doktorlarına sorabilir ve kaygılarını giderebilirler. Bu durum hastaların operasyon öncesinde streslerinin azalmasına ve daha rahat bir operasyon geçirmelerine neden olmaktadır.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın