Burun Estetiğinde Doğal Görünüme Nasıl Ulaşılır

dogal-burun-estetigiÇoğu insan kendi burunlarının kötü gözüktüğüne inanırlar. Bunun sonucunda kişiler hem güzel gözükmekle ilgili sorun yaşarlar hem de mutsuzluk gibi psikolojik sorunlar yaşarlar. Burun estetiği kişilerin sadece burunlarında ki estetik, fonksiyonel sorunları gidermekle kalmaz aynı zamanda estetik yaptıran kişinin özgüveninin artmasına da yardımcı olur.

Burun estetiğinde doğal bir görünüme ulaşmak için ilk dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi de yüzün burun ile uyum içerisinde olmasıdır. Operasyondan önce cerrahlar hastaların burunlarını tasarlarken burnunun her açıdan yüz ile orantısını hesaplarlar. Bu hesaplama için hastanın çeşitli açılardan fotoğrafları çekilir ve burun ile yüz arasında ki altın oran hesaplaması yapılır. Çünkü yüz ile orantılı bir burun kişilerin doğal bir görünüme kavuşmasına yardım edecektir.

Burun estetiğinde ise kıkırdağa ve kemiğe müdahale edilecekse açık teknik uygulanır. Ya da daha önceden birkaç kez burun estetiği geçirmiş ve halinden memnun olmayan hastaların burunlarının düzeltilmesinde de açık teknik tercih edilir. Açık teknik sonucunda ise hastalar da çoğunlukla alçı veya tampon kullanılabilir. Hastanın durumuna göre de bazı özel bantlar veya ateller seçilebilir. Bunlardan bir hafta sonra hasta normal hayatına dönebilmektedir.

Hastaların operasyon sonrasın da doğal bir görünüme ulaşmak için doktorlarının tavsiyelerine uymalı ve burunlarını en iyi şekilde korumalıdırlar. Burunlarına zarar gelen hastalar daha sonra ikinci bir operasyona girmek zorunda kalabilir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın