Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Günümüzde, güzellik algısının artması ile ve tek bir yönde toplanmaya başlanması ile günümüz insanının en çok dikkat ettiği noktalardan birisi vücut güzelliği olmaktadır. Son yılların en gözde sağlık birimi olan estetik cerrahi, diğer adı ile “plastik cerrahi” insan vücudu üzerindeki çeşitli yapıların yeniden yapılması, şekillendirilmesi ve her türden estetik çalışmayı kapsayan cerrahi bir çalışmadır. Plastik cerrahide önemli bir estetik türü olan Burun estetiğinde dikkat edilecekler için bu yazıyı takip edebilirsiniz.

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Burun estetiği operasyonu ile yüzümüzdeki fiziksel görünüm güzelleşir ve estetik algısının yanı sıra nefes alış verişler düzelir ve doğuştan gelen bozukluklar giderilir. Burun estetiği ameliyatlarının temel amacı burundaki var olan şekil bozukluklarını doğala en yakın görünüme dönüştürerek düzeltmektir. Operasyon genel veya lokal anestezi uygulanarak iki şekilde yapılabilmektedir. Her operasyon farklı sürelerde gerçekleşse de ortalama 2-3 saat süren bir çalışmadır.Burun estetiğinde dikkat edilecekler;

  • Yaşanmakta olunan burun kemik eğriliği, burun eti şişliği, kronik sinüzit, alerjik rinit, burun içi polipler, nazal valv darlığı gibi sağlık problemleri uzman hekim eşliğinde teşhis edilmelidir.
  • Burnun kemik ve kıkırdak yapısı, yüzün şekli, cildin kalınlık durumu, yaş ve ameliyat olacak kişinin estetik beklentileri göz önüne tutularak yapılacak olan operasyon her açıdan hastanın onayıyla uzman hekim tarafından planlanmalıdır.

Operasyon geçirmeden önce yaşam standartları bakımından burun estetiğinde dikkat edilecekler;

  • Burun estetiği operasyonundan en az iki hafta önce sigarayı bırakmak.
  • Alkol tüketmemek.
  • Operasyon esnasında oluşabilecek sağlık problemlerini gidermek amacıyla kan sulandırıcı ilaç kullanmamak.
  • Yeme içme düzenini sağlık standartlarına uygun hale getirmek.

Burun estetiğinde dikkat edilecekler

Yukarıdaki adımların uygulanması yapılacak olan ameliyatın başarılı geçmesini sağlayarak ameliyat esnasında oluşacak riskleri en aza indirgeyecektir. Bir diğer yandan ameliyattan sonra iyileşme sürecini hızlandırarak olası şişlik ve ödemin daha az olmasını sağlayacaktır. Burun estetiği operasyonundan sonra günlük hayata daha çabuk adapte olmak amacıyla yukarıdaki adımlara dikkat edilmelidir.  Burun estetiğine karar verdiğinizde konuya dair ayrıntılı bir araştırma yapacak olursanız; bazı sorunlarla karşılaşma olasılığınız düşecektir.

 

Paylaşmak Önemsemektir!

RelatedPost

Bir Cevap Yazın