Burun Estetiğinde Çökme

Burun estetiğinin iki farklı çeşidi vardır; açık ve kapalı olmak üzere yapılan ameliyatlar. Bu ameliyatlar kişinin burnunun şeklini bozan ve ya rahatsız eden kemiğe göre değişir. Burnundaki kemer çok büyük ise ve dışarıdan ulaşılamıyorsa, hasta narkoz etkisi ile tedavi edilir. Her iki burun estetiği çeşidinde de, herhangi bir acı hissetmezsiniz. Estetik operasyonu yapacak doktor sizi öncesinde uyuşturur ya da uyutur.

Burun Estetiğinde Çökme

Burun estetiği, burundaki kemerin alınması ya da inceleştirilmesi sırasında meydana gelen ufak kanamalar ve üstten alınan kemiğin yerine burnun üzerini saran derinin gelmesi, bir nevi burnun çökmesi çok kısa sürecek bir olaydır. Burnu ayakta tutan kemiğin alınması gerekmez, ancak bazı operasyonlarda rast gelen bu olay, kişinin kemiğinin alınmasıyla burnun tekrar şekil almasından kaynaklanır. Bu kalıcı olmamakla beraber, 10 ile 15 saniye sonrasında silikon ile düzeltilecek bir işlemdir.

Estetik ameliyatlarını tamamlamış kişilerden kesinlikle böyle bir geri dönüş kaydedilmemiştir. Aksine burunlarının şiştiğinden rahatsız olan kişiler daha fazla bulunmaktadır. Doğadandır ki, kemiğin inceltilmesi, derinin kesilmesi ve burnun açılması gibi operasyonlar arkasında geçici bir süreliğine ağrı, acı, morluk, kızarıklık ve ya şişme gibi rahatsız edici durumlarla karşılaşılacaktır. Bu durumlar için, estetik operasyonu yapan cerrahar sizlere belirli ilaçlar verir ve bu ilaçları düzenlenen saatlerde almanız istenir. İlaçları düzenli bir şekilde kullandığınız zaman bu tarz olayların oluşma riskini yarıya indirirsiniz. Şişlik ve ağrı gibi sorunlarda burundaki alçıya dikkat edilerek buz kompres uygulanır ve ağrıların kısa sürede geçtiğini göreceksiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın