Burun Estetiği ve Dolgu

dolgu-ile-burun-estetigiDolgu İle Burun Estetiği Yapılabilir mi?

Sağlık sektöründeki olumlu gelişmeler, burun estetiği alanında da tam gaz devam etmektedir. Bu gelişmelere verilebilecek en güzel örnekler, lazer ile burun estetiği ve ameliyatsız burun estetiğidir. Son olumlu gelişmelerden biri de, dolgu ile burun estetiği yapımıdır.
Burun estetiği dolgusu yüzlerde kullanılan, pürüzlerin giderilmesin de yardımcı olan ve ameliyatsız bir uygulama ile oldukça güzel sonuçlar alınan uygulamanın burunda kullanılmasına verilen addır.
Öncelikle burun dolguları asit türevleri ile yapılmaktadır. Bu türevleri içeren birkaç marka bulunmaktadır. Burun estetiğinde dolguda buruna uygulanan bu işlem, burun görüntüsünü ve yüz görüntüsüne katkı sağlamaktadır. Dolgunun burunda kalma süresi ise, yaklaşık olarak 1.5 yıldır. Daha erken zamanda da etkisinin gidebileceği gibi daha uzun sürede etkisi devam edebilmektedir. Ameliyatsız kalıcı sonuç alınsa da burunda dolgu ameliyatla uygulanırsa bu süre ortadan kalkacak ve burun estetiği ameliyatı ile bu durum kalıcı olabilecektir. Ameliyatsız ise bu uygulamanın belli periyotlarda uygulanması da mümkündür.
Gelelim burun dolguları ile yapılan uygulama ve alınan sonuçlara. Nerdeyse burun estetiği ameliyatlarında alınan sonuçlar kadar temiz sonuç alınabilen bu uygulama ile; burun eğrilikleri yok edilebilir, yine burun ucu yükseltilebilir, burun oranları ayarlanabilir, dudak ile burun arasında ki belirginlik vurgulanabilir, burun estetiği ameliyatları ile oluşan sıkıntılar bu dolgular ile örtülebilir. Görüldüğü gibi güzel etkileri olan bu işlemi tercih etmek için, birçok cazip nedenler bulunmaktadır.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın