Burun Estetiği Sonrasında Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler

Burnunun görüntüsü hakkında rahatsız duygular içerisinde yer alanlar ya da burnun solunum işlevi konusunda sıkıntı çeken kişiler cerrahi müdahale ile daha olumlu sonuçlar sağlama noktasında önemli bir gelişme olan burun ameliyatı unsuruna dahil olabilir. Buruna yapılacak olan cerrahi müdahaleler sonrasında önemli ölçüde gelişme sağlansa da hastanın bir süre kendine dikkat etmesi ve zorlayıcı hareketlerde de bulunmaması gerekmektedir. Aksi takdirde buruna dair olumsuz sonuçlar gündeme gelecek ve ameliyatın tekrarlanması durumu bile ortaya çıkabilecektir.

Burun Estetiği Sonrasında Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler

Rinoplasti yani burun estetiği ameliyatını yaptıran kişiler iki hafta boyunca ağır egzersizlerden kaçınmalıdır. Ani hareketlerde bulunmaması gereken kişiler; özellikle ameliyatlı bölgenin hassas durumunu göz önünde bulundurarak; bu alanda dikkatli davranışlar sergileyerek o ölçüde hareketlerde bulunmalıdır.

Rinoplasti ameliyatına maruz aklan kişiler herhangi bir spor dalıyla da iki aylık bir süre zarfında ilgilenmemeli; bu spor dallarında buruna karşı gelebilecek herhangi bir darbe sonrasında da olumsuz sonuçların ortaya çıkacağını da hatırlamalıdır. Bu tür faaliyetlerden uzak durması gereken hastalar; bu anlamda ağır hareketlerde de bulunarak; bu süre zarfında kendine özen göstermelidir.

Burun ameliyatı olan kişiler; tamponlu olan bölgeye herhangi bir sıvı kaçırmamak için de gayret göstermelidir. Bu kapsamda da yüzme sporuna ara vermeli ve bu anlamda fazlasıyla önem arz edecek şekilde davranışlarda bulunmalıdır. Böylelikle kısa bir zaman zarfında buyun iyileşme sürecini de tamamlayacaktır.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın