Burun Estetiği Sonrası Sakıncalı Durumlar

burun-estetigi-ameliyetBurun estetiği sonrasın da hekiminizin size önerdiği tavsiyelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Ne kadar dikkat eder ve önem verirseniz iyileşme süreciniz o kadar hızlanır. Ameliyat sonrası süreç çok önemli olup hassasiyet gerektirir. Buda sizin hızlı bir şekilde iyileşip eskisi gibi normal yaşantınıza dönmenizi kolaylaştırır. Belirli bir hafta boyunca zorlayıcı egzersizliklerden kaçınılması sizler için daha iyi olacaktır. Daha sonra doktor kontrolünün ardından yavaş ve dikkatli olarak hareketlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bu süreçte voleybol, basketbol gibi sporlardan kaçınılması gerekmektedir. Kısacası yüzünüze gelebilecek her türlü sert cisimlerden kendinizi korumanız gerekmektedir. Bu sporların yanı sıra yüzme ve dalış gibi sporları yapmakta canınızı yakabilir çünkü havuzda ki klor ve denizde ki tuz miktarı burnunuzu yakabilir. Bir iki hafta burnunuzu sümkürmeyin ve zorlamayın. Bu süreçte çiğnenmesi zor olan yemeklerden ve sakızdan da uzak durun aksi takdirde bunlara dikkat edilmezse damarlarınızı zorlayıp ameliyat olduğunuz yere zarar verebilirsiniz. Çok sert kahkaha atmaktan ve ağzınızı çok geniş açarak gülmekten sakınmanız gerekir.

Kafanızın üzerinden geçecek dar kesimli kıyafetleri giymeye bir süre ara verip gömlek tarzı gibi önden düğmeli giysileri gitmeyi tercih ediniz. Ameliyat öncesinde de sigaraya ara verdiğiniz gibi ameliyattan sonrada belli bir süre sigara içmemeye gayret gösterin.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın