Burun Estetiği Sonrası Ödem Ne Zaman Geçer?

burun estetiği ödem 2Günümüzde burun estetiği son derece fazla tercih edilen bir estetik türüdür. Bu estetik türü ile hastalar kendilerine yakışan ve fonksiyonunu kaybetmeyen bir burun sahibi olmayı amaçlarlar. Burun estetiği sonrasında diğer operasyonlara nazaran daha az risk olsa da bazı yan etkiler görülebilmektedir. Bu yan etkilerden en çok oluşanı ödemdir. Ödemin yanın da hastalar da şişlik ve morluklar da görülmektedir. Bu morluklar ve şişlikler ise kısa bir süre içerisinde yok olmaktadırlar.

Hastalar burun estetiğinden sonra her ne kadar ödem oluşmamasını isteseler de bütün ameliyatlardan sonra bu ödem oluşmaktadır. Burun estetiği operasyonlarından sonra oluşan ödemden sonra iyileşme biraz daha geç olmaktadır. Ayrıca burunda ki her bölge için iyileşme süresi farklılık gösterebilmektedir.

Hastalar da ilk meydana gelen ödem daha çok yukarıdan aşağıya doğru inerek zaman içerisinde kaybolmaktadır. Cildi kalın olan kişilerin burunlarında meydana gelen ödem daha geç bir sürede iyileşirken cildi ince olan kişilerin burunları daha erken iyileşme gösterir. Ameliyat sonrasında ki 5 – 6 aylık süre içerisinde ödem %90 oranlarında bir azalma göstermektedir. Bunun dışında hastanın burnunda kalmış olan ödem bir yıla yayılan süre içerisinde yavaş yavaş iyileşir ve kaybolur. Bu yüzden ameliyattan önce cerrahlar hastalarının cilt yapısını değerlendirmekte ve ona göre bir ameliyat tercih etmektedirler.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın