Burun Estetiği Sonrası İyileşme Dönemi

Burun Estetiği Sonrası İyileşme DönemiBurunlarında ki kötü görüntüden veya işlevsel problemlerden kurtulmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği operasyonlardan birisi de burun estetiği işlemidir. Dünya da ve ülkemizde en fazla yapılan estetik operasyonlar arasında yer alan burun estetiği hemen hemen her yaştan insana uygulanabilmektedir.

Burun estetiği yaptıran hastaların çoğunun operasyonları başarılı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Hastaların operasyonlarının başarılı sonuçlanmasını etkileyen pek çok da faktör bulunmaktadır. Operasyon öncesi doktor seçimi, operasyon öncesi hazırlık ve operasyon sonrasında ki iyileşme süreci burun estetiğinin başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardım eden faktörlerdir.

Burun estetiği sonrasında hastalar durumlarına bağlı olarak operasyon günü veya operasyondan bir gün sonra evlerine gönderilebilmektedir. Operasyondan sonra 4 saat kadar hastaya soğuk yüz maskesi uygulanmalıdır. Bu maske hastada oluşacak olan morluk, şişlik ve ağrıları en aza indirecektir. Hastaların dinlenirken başlarını yüksekte tutması oluşan şişliklerin daha hızlı ortadan kaybolması için etkili olmaktadır. Operasyon sonrası hasta da oluşan şişlikler ince deride hızla kaybolurken kalın deride biraz daha uzun durabilir. Hastalar yaptıkları işe ve iyileşme sürecine bağlı olarak operasyondan 1 hafta sonra işe dönebilirler. Hastalar operasyondan 4 hafta sonra hafif çerçeveli, 3 – 4 ay sonra ise daha ağır çerçeveli gözlükleri kullanabilirler. Operasyon yaptıran hastaların burnunun son şeklini alması hastaya bağlı olarak yaklaşık 6 ay veya 1 yıl arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın