Burun Estetiği Sonrası Gözlük Kullanımı

gözlükBurun estetiği günümüzde oldukça fazla tercih edilen ve uygulanan estetik işlemler arasındadır. Burun estetiği operasyonu geçiren hastalarda operasyon sonrasında hafif bir ağrı meydana gelebilmektedir. Hastalarda operasyon sonrasında oluşan morluk ve şişlikleri azaltmak için başın yukarıda tutulması, soğuk uygulama yapılması büyük bir yarar sağlamaktadır.

Burun estetiği sonrasında hastanın burnu alçıda olduğu için kişi burnuna oldukça dikkat etmeli ve sert cisimlerden korumalıdır. Hastalar operasyon sonrasında gözlük kullanmamalı gözlük kullanmaları mutlaka gerekiyorsa operasyondan 1 hafta sonra kontak lensleri tercih etmeliler. Hastaların burnuna konulan tampon birkaç gün içerisinde çıkarılmaktadır. Gözlerin çevresinde oluşan morluklar da birkaç gün sonra etkisini yitirmeye başlar.

Kontak lens de hastaların göz çevrelerinde oluşan morarma ve şişlikler azalınca kullanılmaya başlanabilir. Ama hastalar tarafından gözlük bu süreçte asla kullanılmamalıdır. Burunda bulunan alçılar çıkarılsa dahi kişilerin gözlük kullanmaması gerekir. Hastanın doktoru operasyondan sonra gözlük ve lens kullanımı hakkında bilgi verecektir. Eğer hastanın doktoru uygun görürse ameliyat süresinden yaklaşık 1 ay sonra çok hafif çerçeveli gözlüklerin kullanılması uygun olabilir.

Operasyon geçiren hastaların doktoru kişilerin burun estetiği sonrası gözlük kullanıp kullanmayacağına burundan ne kadar işlem geçirdiklerine bağlı olarak karar vermektedirler. Burun içerisinde yapılan işlemler fazlaysa doktorlar hastaların gözlük kullanımına izin vermeyebilir. Eğer operasyonda çok fazla işlem yapılmadıysa ve kemiklere zarar gelmediyse operasyondan kısa bir süre sonra kişilerin gözlük kullanmasına izin verilebilir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın