Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

burun estetiğiBurun estetiği son dönemde pek çok kişinin tercih ettiği ve burunlarını daha iyi bir görüntüye ulaştırmak için kullandıkları bir operasyon çeşididir. Burun estetiği operasyonlarının süreci operasyon öncesi, operasyon anı ve operasyon sonrası olmak üzere 3 gruba ayrılmaktadır. Bu estetik türünden en iyi sonucu almak için hastalar ve cerrahlar bu 3 noktada da çok dikkatli davranmalıdırlar.
Operasyon öncesinde hastalar ameliyatı yapacak cerrahı, hastaneyi iyi seçmelidirler. İyi bir seçim yapan hastalar doktorları ile operasyon öncesinde detaylı bir şekilde görüşme yapmalıdırlar. Operasyon anında ise cerrahlar son derece dikkatli olmalıdırlar.

Burun estetiği sürecinde ise en önemli kısım operasyon sonrasıdır. Bu operasyonlar sonrasında hasta kendine son derece dikkat etmeli ve doktorunun vermiş olduğu tavsiyelere uymalıdır. Burun estetiği sonrası tam iyileşme 1 yıl alsa da operasyon sonrasında ki 1 – 2 aylık süreç hastalar için son derece önemlidir. Çünkü bu süreç hastaların burunlarının en hassas olduğu dönemdir.

Hastalar operasyondan sonraki ilk gece yastık ile başlarını destekleyerek mümkün oldukça dik bir pozisyonda uyumalıdırlar. Bu hastalarda ödem oluşumunu en aza indirecektir. Hastalar 3 haftalık süreçte çok fazla güç gerektirecek işlemlerden uzak durmalı ve fazla eğilip kalkmamaya özen göstermelidirler. Hastalar ilk aylarda burunlarını futbol veya basketbol topu gibi sert cisimlerden korumalı ve yorucu sporlar yapmamalıdırlar.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın