Burun Estetiği Sonrası Bakım ve Normalleşme Süreci

burun-estetigi-sonrasi-bakimBurun estetiği ameliyatı sonrası yaşayacaklarınızı bilmeniz, ameliyat sonrasında yaşayacaklarınızın stresini ve korkusunu en aza indirmenizde önemli rol oynayacaktır. Bu bilgiler ile ameliyat sonrasında telaşınız ve korkularınızın en aza inmesi ve iyileşme için bir uğraş gösterme azmini size verecektir.
Öncelikle ameliyat sonrası bir takım durumların öncelikle olağan olduğunu bilmelisiniz. Ameliyatınızda tamponlar burnunuzda kalmışsa ve kalacaksa nefes almanız daha zor olacaktır. Bu sebeple tamponlar çıkarılana kadar kesinlikle stres yapmadan ağızdan nefes alma gayreti ile bu süreci kolaylaştırabilirsiniz.
Nefes güçlüklerine bağlı yine ağzınızda kuruluklar ve rahatsızlıklar hissedebilirsiniz. Bunun için ise bol bol sıvı tüketmek, bu sorunları oldukça hafifletecektir. Ayrıca gıdaların yumuşak ve kolay çiğnenmesi yine bu süreçte oldukça yararınıza olacaktır.
Yine burun estetiği ameliyatında kan pıhtılaşmasının olumsuz tesirlerinden dolayı aspirin tarzı ilaç ve gıdalardan uzak durulmalı ve sadece doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmalısınız. Ayrıca istirahat halince yastıklarınızın sayısını ve yüksekliğini ayarlamanız az kımıldamanız ve başınızı dik olarak tutmanız oldukça yararınıza olacaktır.
Birçok hasta da burun estetiği sonrasında kanama görülür ve bu durumdan oldukça korkarlar. Apar topar hastaneye koşarlar. Bu durum oldukça normaldir ve bu akıntılar zaman zaman olabilmektedir. Burnunuzu koruyan atellerin ise oynanmasına engel onunuz ki şekli korunsun ve yeni şekline mani olmasın.
Son olarak burnunuza dokunmaktan kaçınmalı, diş fırçalarken yumuşak fırça tercih etmeli ve tüm bu sonuçlardan panik yapmamalısınız. Bilmelisiniz ki kısa zamanda her şey normale dönecek ve artık kendinizi daha iyi hissedecek ve kendinize daha çok güveneceksiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın