Burun estetiği Nasıl Yapılır

Burun Estetiği Nasıl YapılırTıbbi adı ile Rinoplasti halk tarafından bilinen adı ile de burun estetiği günümüzde en fazla tercih edilen estetik operasyonlardan birisidir. Burunlarının görüntüsünden şikâyetçi olanlar ve daha iyi bir buruna kavuşmak isteyenler ya da burnunda bulunan kronik sorunlar nedeni ile nefes almak güçlük çeken hastaların sıklıkla başvurduğu yöntem olan burun estetiği gençler tarafından oldukça yaygınlaşmış durumda. Gençler burun estetiği sayesinde istedikleri buruna kavuşuyorlar ve daha iyi bir görünüm elde ediyorlar.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır

Burnunun görünüşünden şikayetçi olan veya nefes alma problemi çeken hastalara burun estetiği uygulanması için bazı özel durumlar var. Burun kemeri üzerinde yumru, burnun eğri olması, burnun yüze göre daha büyük olması, darbeler sonucu oluşan yamulma gibi sorunlar bu durumlara örnek gösterilebilir. Hastaların bu sorunlarından kurtulmaları için bazı teknikler uygulanabilir veya hastada bir takım kesiler açılabilir.

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir

Daha çok burnundan şikayetçi olan ve nefes almada güçlük çeken hastaların yaptırdığı bir operasyon türü olan burun estetiğini yaptırabilmek için hastalar 18 yaşını doldurmuş olmalılar. Ayrıca hastaların fiziki ve akli dengesi yerinde olmalı ve kendi başlarına karar verebilmeliler. Bu şartları yerine getirebilen her birey burun estetiği operasyonuna girebilir. Burun estetiği operasyonlarında her burnun durumuna ve özelliklerine göre farklı teknikler uygulanmaktadır. Genellikle açık ve kapalı olmak üzere iki teknik kullanılır.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın