Burun Estetiği İçin En Uygun Yaş

burun estetiği için en uygun yaşGünümüzde Rinoplasti yani burun estetiği en çok yapılan estetik operasyonlardan biri haline gelmiştir. Bunda ki en büyük ise burnun yüzün en ortasında bulunması ve diğer organlara oranla daha fazla dikkat çekmesidir. Bu yüzden güzelleşmek isteyen kişiler ilk olarak estetik operasyon yaptırmaya burunlarından başlamaktadırlar. Burun estetiğine rağbet ise her yaştan da yapılmaktadır. Başta gençler olmak üzere hemen hemen her yaştan insan burun estetiğine büyük bir ilgi göstermektedir.

Burun estetiği ameliyatlarının yapılabilmesi ve hastanın kemik, kıkırdak gelişimin tamamlanması için kişinin belirli bir yaşa gelmesi beklenmektedir. Bayanlar ergenlik dönemlerini erkeklerden daha önce tamamladıkları için kadınlarda en az 17 erkeklerde ise en az 18 yaşına kadar beklenmektedir. Ancak hasta eğer bir kaza geçirdiyse veya burnunda nefes alamama gibi ciddi sıkıntılar bulunuyorsa bu durumu psikolojik bir sorun haline getirebilir. Eğer hastanın bu durumu günlük yaşantısını direk etkiliyorsa operasyon daha erken yaşlarda da yapılabilir. Eğer hastanın kıkırdak ve kemiğine müdahale etmeden sorunları giderilebiliyorsa erken yaşta burun estetiği operasyonu söz konusu olabilir.

Yarık damak ve dudak denilen doğumsal sorunlar ve ciddi olan travmalar sonucu fonksiyon kaybı yaşanan vakalarda estetik burun ameliyatı erken yaşlarda yine uygulanabilmektedir. Kişinin sağlığı da izin veriyorsa hasta ve hekimler de gerekli görüyorsa hastaya burun estetiği operasyonu yapılabilmektedir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın