Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Hakkında Merak Ettikleriniz

revizyon-burun-estetigiHasta burun estetiği olmaya karar verdiğinde öncelikli olarak ilk yapması gereken, en doğru doktor seçimini yapmak olacaktır. Doğru doktor seçiminin arkasından, operasyonu yapacak olan cerrahtan, ameliyat ve ameliyat sonrası hakkında bilgiler alınmalı ve kaygılarınızı paylaşmalısınız. Hastanın bu bilgileri edinmesi, hastanın en doğal haklarından birisidir.

Burun ameliyatı öncesi anestezi doktorunun tıbbi sağlık kontrolleri yapması ve yapılan tahlil sonuçlarını incelemesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra hastanın ameliyat öncesinde grip, nezle, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarının olması ameliyata engel olabilmektedir.

Anestezi kontrolünde size basit gelebilecek konular, sizin ameliyatınızı büyük ölçüde etkileyip komplikasyonların oluşmasını da sebep olabilir. Anestezi doktorunun muayenesi sırasın da devamlı kullandığınız ilaçlar varsa onları doktorunuza belirtmeniz gerekir. Hasta kan sulandırıcı veya aspirin gibi ilaçlar kullanıyorsa ameliyattan belli bir süre öncesin de bu tür ilaçları bırakması gerekir. Bununla birlikte bitki çaylarının bazıları da kan sulandırıcı etkisi olduğu için bunların da doktora söylenip ameliyattan önce bırakılması daha iyi olur.

Kadınların adet dönemleri ise ameliyata engel durum değildir. Fakat bu durumu da doktora belirtmek en doğru karardır. Bununla birlikte doktorun tahlil sonuçlarını değerlendirerek kesin bir karar verip kişi ameliyata girebilir. Sigara da ilaçlar gibi ameliyatta büyük önem taşıdığı gibi ameliyattan önce bırakılması gerekir. Çünkü sigaranın bilindiği üzere yan etkisi olmak ile birlikte yaraların geç iyileşmesine neden olur.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın