Bayanlarda Rinoplasti Ameliyatı

Bayanlarda burun EstetiğiSon dönemde erkeklerde burun estetiği yaptırmaya başlamış olsa da Rinoplasti operasyonları geçmişten beri daha çok kadınlar için kullanılmıştır. Kadınlar için yapılan burun estetiği operasyonları gün geçtikçe gelişmiş ve daha iyi bir hal almıştır.

Bayanlarda ise burun estetiği olmak için 18 yaşı ve üstü uygundur. Fakat burun estetiği olacak olan genç hastaların operasyondan önce iyi karar vermesi gerekmektedir. Çünkü tam ergenlik dönemine denk gelen bu yaşlarda hastalar burunlarının veya diğer organlarının görünüşlerini beğenmeyebilir ve ani kararlar verebilirler. Bu ani kararlar ise ileride karşılaşacakları sorunlara neden olabilmektedir.
Burun estetiği yaptırmak içinse en uygun dönem ilkbahar dönemidir. Bu mevsimde hastalar için ısının uygun olması ve iyileşme sürecinin kolaylaşması bir artı sağlamaktadır. Bayanlarda uygulanmakta olan burun estetiğinde yapılan teknikler erkek hastalardan biraz daha farklıdır. Kadınlarda burun sırtı ve burun ucu aynı düzlemde olabilmektedir. Erkeklerde ise burun daha düz olmalı yani kalkık olmamalıdır. Burnun kalkık olması durumunda erkek hastalarda doğal görüntü bozulabilir ve kadınsı bir yapı ortaya çıkabilir.

Bayanlar Burun estetiğinden önce ise kendilerini emanet edecekleri doktorlarını ve hastaneyi oldukça iyi araştırmalı ve dikkatli seçmelidirler. İyi bir doktor seçtikten sonra hastalar doktorları ile operasyon hakkında detaylı bir konuşma yapmalı ve operasyonun süreci hakkında bilgi almalıdırlar. Merak ettikleri konuları sorarak hastalar operasyon öncesi korkularını biraz da olsa atabilirler.

Paylaşmak Önemsemektir!

Bir Cevap Yazın